04 júl. 2018

Zamestnanci Slovnaftu vzali deti z Dubnice nad Váhom na ranč


Zamestnanci Slovnaftu vzali deti z Dubnice nad Váhom na ranč

Skupina 15 detí zo sociálne slabých rodín si užila výlet na ranči neďaleko Bratislavy. Pripravila im ho skupina dobrovoľníkov zo Slovnaftu v spolupráci s pedagogičkami z Dubnice nad Váhom. V rozprávkovo peknom prostredí čakal na deti deň plný zábavy a hlavne zlatý klinec programu – jazdenie na koňoch.

Pobyt detí z rodín, ktoré im pre nedostatok financií neumožňujú výnimočné zážitky, má začiatok ešte na jar. Skupina MOL, ktorej členom je aj Slovnaft, vtedy vyhlásila ďalší ročník súťaže firemného dobrovoľníctva VIC – Volunteering Idea Competiton. V súťaži zamestnanci predkladajú vlastné dobrovoľnícke projekty a najlepším projektom Skupina MOL zabezpečí financovanie. Autori víťazných projektov ich potom samostatne realizujú ako projektoví manažéri. Na pomoc si zabezpečujú kolegov – dobrovoľníkov.

Projekt dobrovoľníčky z útvaru Financie Diany Novotnej s názvom Srdce na správnom mieste zaujal porotu orientáciou na deti zo znevýhodnených rodín mimo Bratislavy a pestrým programom na ranči, spojeným s hipoterapiou. Deti mali možnosť odpútať sa od každodenných starostí, vychutnať si na chvíľu veselšiu časť života a nadobudnúť viac sebaistoty a sebadôvery.

Okrem jazdy na koňoch a kŕmenia zvieratiek na ranči boli súčasťou dňa zábavné atrakcie, ktoré zastrešovali slovnaftárski dobrovoľníci  – lukostreľba, prekážkový beh, skoky vo vreciach, kolky, riešenie hlavolamov, pexeso v tráve a nakoniec aj kreslenie, cez ktoré deti vyjadrili svoje pocity a dojmy z celého dňa stráveného v krásnom prostredí.

Slovnaft má podporu firemného dobrovoľníctva medzi prioritami spoločenskej zodpovednosti. Súťaž dobrovoľníckych projektov je dobrým spôsobom ako motivovať zamestnancov zapájať sa do dobrovoľníckej práce, a zároveň dosiahnuť reálne výsledky ako bol veselý deň na ranči plný nezabudnuteľných zážitkov pre deti, ktorých život nepatrí medzi najšťastnejšie.

Galéria

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.