14 sep. 2012

Začína sa jubilejný 20. ročník tipsport extraligy 2012/13


Začína sa jubilejný 20. ročník tipsport extraligy 2012/13

Už len 6 dní delí jednotlivé kluby, ale aj ich fanúšikov od začiatku jubilejného, v poradí už 20. ročníka TIPSPORT EXTRALIGY 2012/13, s jeho záverečnou časťou SLOVNAFT Play Off.

10 extraligových hokejových klubov sa po prvý krát stretne na zimných štadiónoch vo vzájomných súbojoch 18. septembra 2012.

„K dnešnému dňu evidujeme úhradu klubových záväzkov, najvyššia hokejová súťaž sa tak môže naplno rozbehnúť podľa plánovaného rozvrhu“ uviedol Vladimír Paštinský, riaditeľ spoločnosti PRO– HOKEJ , a.s..

Súčet klubových rozpočtov na novú sezónu je v celkovej výške 9 805 000 EUR. Pozitívnou správou pre jubilejný ročník je pokračovanie osvedčenej spolupráce s generálnym partnerom súťaže spoločnosťou TIPSPORT SK, a.s. a dlhoročným stabilným partnerom súťaže, spoločnosťou SLOVNAFT, a.s., ktorá podobne ako tomu bolo v uplynulej sezóne, aj v novom ročníku bude nielen hlavným partnerom TIPSPORT EXTRALIGY, ale aj generálnym partnerom jej záverečnej časti SLOVNAFT Play Off.

Prehľad rozpočtov jednotlivých extraligových klubov:

HC Košice                                                    2 700 000 EUR
Dukla Trenčin                                              1 100 000 EUR
HKM Zvolen                                                     750 000 EUR
MsHK  Žilina                                                    550 000 EUR
HK Nitra                                                        1 300 000 EUR
HK Poprad                                                       650 000 EUR
MHC Mountfield (Martin)                              680 000 EUR
HC´05 Banska Bystrica                                 750 000 EUR HK
36 Skalica                                                  525 000 EUR GM ŠHK
37 Piešťany                                     800 000 EUR

Noví hráči v extralige

TIPSPORT EXTRALIGA 2012/13 výrazne premiešala mená hráčov na jednotlivých súpiskách extraligových klubov. Každý z desiatich klubov  ide do novej sezóny nielen s množstvom nováčikov, ale na ľad najvyššej hokejovej súťaže sa po prvý krát dostanú aj kluboví odchovanci spolu s ostrieľanými hráčmi. Najviac nových hráčov , až 16, nastúpi na ľad za klub MOUNTFIELD Martin. 13 nováčikov si oblečie dresy HK NITRA a klubu HC ´05 BANSKÁ BYSTRICA, po dvanásť hráčov vymenili kluby HK POPRAD, HC KOŠICE a MsHK ŽILINA. 11 „nováčikov“ si zabojuje v novom ročníku v dresoch klubov HK 36 SKALICA a DUKLY TRENČÍN. Naopak najmenej nových tvárí zdá sa uvidia fanúšikovia vo Zvolene. Medzi nové tváre hokejovej extraligy sa zaradia tiež  hráči klubu GM ŠHK 37 PIEŠŤANY, ktorý v súťaži nahradil HC SLOVAN.

Novinky na štadiónoch i pre fanúšikov

Najvyššia hokejová súťaž prináša nový vietor nielen na súpisky, ale aj na štadióny. Košice sľubujú pred prvým zápasom autogramiádu spojenú so súťažami a už na prvom zápase sa v metropole východu bude žrebovať osobný automobil, ktorý môže získať jeden z držiteľov permanentky. Vo Zvolene zasa poteší fanúšikov 50% zľava pri nákupe v prevádzkach známeho rýchleho občerstvenia, ktorú automaticky získajú spolu so zakúpeným lístkom na hokej. Žilina vsadila na zmenu  farieb a jubilejný ročník TIPSPORT EXTRALIGY odohrá v nových dresoch. Pôvodné žlté dresy vystriedajú biele v kombinácii žltej a zelenej, zelené naopak nahradia čierne, opäť v klubovej  kombinácii zelenej a žltej farby.

Na novú sezónu sú plne pripravení aj oficiálni partneri najvyššej hokejovej súťaže. „Už uplynulá sezóna potvrdila, že naše rozhodnutie podporiť slovenskú extraligu bolo správne. Aj v novej sezóne ostávame paralelne titulárnym partnerom tak slovenskej, ale i českej extraligy“ vyjadril spokojnosť Miroslav Baranec, marketingový riaditeľ spoločnosti TIPSOPRT SK, a.s.. „Okrem toho vnímame naše partnerstvo v najvyššej slovenskej hokejovej lige ako výraznú podporu celoslovenského hokeja. Uvedomujeme si dôležitosť podpory mladých hráčov hlavne v období pôsobenia KHL na Slovensku“ potvrdil Miroslav Baranec. Spoločnosť TIPSPORT SK opäť pripravila pre návštevníkov štadiónov množstvo aktivít. „ Na každom zápase budú môcť návštevníci vyhrať atraktívne ceny a naši zákazníci budú môcť tipovať TIPSPORT EXTRALIGU bez manipulačného poplatku“ uviedol Miroslav Baranec.

Marketingovú podporu jednotlivých zápasov plánuje aj spoločnosť SLOVNAFT, ktorá je v rámci extraligy aktívna už sedem rokov. „ V našich aktivitách budeme určite pokračovať vo finálovej časti najvyššej hokejovej súťaže Slovnaft Play off a veríme, že tak ako minulý rok, aj v tejto sezóne sa nám podarí pritiahnuť pozornosť  fanúšikov a návštevníkov hokejových duelov“, povedala Hana Kukučková z Podnikovej komunikácie spoločnosti SLOVNAFT a.s..

Vedenie spoločnosti PRO HOKEJ, a.s. dúfa, že spoločnými silami a za výraznej podpory fanúšikov sa podarí dosiahnuť, aby jubilejná 20. sezóna TIPSPORT EXTRALIGY 2012/13 bola minimálne rovnako úspešná, ako predchádzajúci ročník, ktorý prilákal na štadióny viac divákov ako tomu bolo za predchádzajúce dva roky.

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.