12 jan. 2022

Začína kontinentálny šampionát v hádzanej EHF EURO 2022 s podporou Slovnaftu a skupiny MOL


Začína kontinentálny šampionát v hádzanej EHF EURO 2022 s podporou Slovnaftu a skupiny MOL

Najlepšie hádzanárske reprezentácie zabojujú o európsky titul od 13. do 30. januára 2022 na majstrovstvách, ktoré tento rok organizujú spoločne Slovensko a Maďarsko. U nás sa zápasy odohrajú v Bratislave na štadióne Ondreja Nepelu a v košickej Steel Arene, kde sa predstaví aj slovenská reprezentácia.

Prestížny šampionát prinesie rýchle, akčné a vizuálne atraktívne zápasy. Odohrajú sa aj s diváckou kulisou. 25 % kapacity hľadísk môžu zaplniť nadšenci tohto športu po splnení aktuálne platných protiepidemických opatrení.

Partnerom majstrovstiev Európy EHF EURO 2022 je spoločnosť Slovnaft a skupina MOL, ktoré mužskú a ženskú hádzanú podporujú dlhodobo.

„Napriek pandémii a životu s obmedzeniami, sme si v Slovnafte povedali hneď od začiatku, že nás to nezastaví. Nezastaví nielen z pohľadu našich zákazníkov, ale aj z pohľadu podpory športu, environmentálnych projektov, podpore kultúry, komunít či vzdelania. Napriek tomu, že aj my čelíme ťažko predvídateľnému ekonomickému prostrediu, naša angažovanosť a podpora vo verejnom priestore ostáva rovnaká a neuberáme z nej. Pretože tak, ako sa môžete spoľahnúť na žltočiernu sieť našich staníc s predajňami Fresh Corner, tak chceme spoľahlivo pomôcť zvládnuť aj usporiadanie šampionátu. Pre Slovensko je to výnimočná udalosť, hostiť kontinentálne majstrovstvá je veľká česť a historická skúsenosť, pri ktorej chceme byť. Zároveň je to príležitosť, aby sme sa ako krajina spojili a povzbudili náš národný tím v zápasoch o majstra Európy,“ povedal CEO spoločnosti Slovnaft Marek Senkovič.

„Slovenský zväz hádzanej je hrdý na to, že náš dlhoročný partner – spoločnosť Slovnaft ako člen Skupiny MOL, sa stala partnerom ME 2022 v hádzanej mužov. Jednak to dokazuje, že aj spoločnosť z tohoto regiónu sa môže stať partnerom jedného z najvýznamnejších športových podujatí, aké sa konajú v Európe. A rovnako je to dôkazom toho, že hádzaná je príťažlivým produktom aj pre veľkých reklamných zadávateľov. Pevne veríme, že organizácia ME aj vďaka takémuto partnerovi bude v čo najlepšom poriadku a fanúšikom poskytne čo najviac zábavy a radosti,“ uviedol prezident SZH Jaroslav Holeša.

Slovensko bude mať pri organizovaní seniorského hádzanárskeho šampionátu premiéru. Atmosféru na zápasoch bude povzbudzovať aj oficiálny maskot, jeleň Tricky. Našu národnú reprezentáciu povedie do zápasov tréner Peter Kukučka s kapitánom mužstva Ľubomírom Ďurišom. Slováci odohrajú prvý zápas vo svojej F skupine v Košiciach proti Nórsku už v prvý deň šampionátu, vo štvrtok 13. januára o 20.30 hod.

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.