23 máj. 2017

Vyše 55.000 eur na oživenie okolia Dunaja


Vyše 55.000 eur na oživenie okolia Dunaja

Na podporu projektov na kultivovanie a oživenie prostredia Dunaja a Malého Dunaja poputuje z Dunajského fondu vyše 55.000 eur. Peniaze v rámci druhej grantovej výzvy získalo osem projektov neziskových organizácií. Podporené budú aktivity od Bratislavy až po Komárno.

Medzi víťaznými projektmi je napríklad oprava móla pre vodákov v blízkosti sútoku Váhu a Dunaja v Komárne, vybudovanie drevených mól a odpočívadiel pre návštevníkov Malého Dunaja, vytvorenie cyklotrasy pri Malom Dunaji označením a prepojením existujúcich ciest popri toku či vytvorenie turistického sprievodcu do mobilných telefónov na báze GPS pre návštevníkov Dunaja v úseku medzi Devínom a Čunovom.

Dunajský fond je nadačným programom Stredoeurópskej nadácie, ktorý vytvára platformu pre komunikáciu a hľadanie možností spolupráce pre zlepšovanie verejne prístupných priestranstiev a verejnej infraštruktúry okolo Dunaja. Druhá grantová výzva bola realizovaná s pomocou finančných darov od Nadácie VÚB/VÚB banky, spoločnosti Slovnaft, rodiny Kúšikovcov, Petra Kurhajca a nadácie Green Foundation. (TASR)

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.