27 júl. 2017

Vlhová, Svitko, Sagan


Vlhová, Svitko, Sagan

Aj po šiestom podujatí 9-dielneho seriálu Medzinárodných majstrovstiev SR v endure a countrycrosse je náš motocyklový pretekár Štefan Svitko s prehľadom na čele celkovej tabuľky. Na svoje konto si pripísal ďalšie absolútne víťazstvo a potvrdil tak svoju neohrozenú pozíciu.

Do Žaškova, kde sa v polovici júla podujatie uskutočnilo, však zavítalo viac novinárov ako obvykle. Štefan Svitko, ktorý patrí medzi svetovú motocyklovú elitu, mal totiž na pretekoch neočakávanú hviezdnu konkurenciu. Na štart sa postavila jedna z najlepších svetových lyžiarok, Petra Vlhová.

Štefana Svitka v roli organizátora podujatia jej účasť neprekvapila. „Viem, že jazdí, pretože jazdím s jej bratom Borisom Vlhom. Je to pre mňa veľká česť, že ju môžem privítať na domácej trati,“ povedal Števo. Práve brat Boris nadchol Petru pre motocyklový šport.

Trať v Žaškove má povesť náročného terénu, no Petra bola odhodlaná dotiahnuť svoju prvú účasť na pretekoch do úspešného konca. Do cieľa prišla po hodine a štyridsiatich minútach. Preteky dokončila a obsadila ôsmu priečku. Aj vďaka radám Štefana Svitka absolvovala svoju premiéru na Medzinárodných majstrovstvách SR v endure a countrycrosse k celkovej spokojnosti seba, aj organizátorov.

Okrem Štefana Svitka a Petry Vlhovej si diváci a novinári všímali ďalšie veľké meno na štartovacej listine. Sagan. Nešlo o svetovú cyklistickú jednotku Petra, ale o jeho najstaršieho brata Milana, ktorý je motocyklovým nadšencom. Na jeho jazdu sa prišiel pozrieť aj otec Ľubomír Sagan. Toho veru prítomnosť Petry Vlhovej medzi pretekármi prekvapila.

Foto: Marek Bača

Galéria

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.