26 jún. 2017

Víťazom premiérového Superpohára sú futbalisti Zlína


Víťazom premiérového Superpohára sú futbalisti Zlína

Premiéra Česko-slovenského futbalového Superpohára priniesla pekný futbal s dramatickým finále. V súboji o novú futbalovú trofej sa stretli čerství víťazi domácich pohárových súťaží – Slovan Bratislava, ktorý triumfoval v slovenskom Slovnaft Cupe a Fastav Zlín, ktorý zvíťazil v českom MOL Cupe. Zápas odvysielali v priamom prenose obe verejnoprávne televízie – ČT šport, aj RTV: 2.

Počas celého zápasu na Mestskom štadióne Miroslava Valentu v Uherskom Hradišti si Slovan udržiaval prevahu, v poslednej minúte však Zlín vyrovnal na 1:1 a došlo na penaltové rozostrely. V nich mal viac šťastia český futbalový tím a po výhre 5:6 sa tešil zo superpohára.

Česko-slovenský Superpohár po 24 rokoch nadviazal na tradíciu spoločných československých futbalových súťaží. Tie sa konali od roku 1969, keď po reorganizácii vznikli Český a Slovenský pohár. Jeho víťazi sa stretávali vo finálovom stretnutí – Československý pohár, de facto Superpohár. Zaujímavosťou je, že v úvodnej sezóne prvého vtedajšieho Superpohára stáli proti sebe mužstvá TJ Gottwaldov (dnes Zlín) ako víťaz Českého pohára a Slovan Bratislava ako víťaz Slovenského pohára. Súboj sa skončil remízami 3:3 a 0:0, TJ Gottwaldov potom zvíťazil na pokutové kopy 4:3. Po rozdelení Československa na dva samostatné štáty Československý pohár zanikol. Oživila ho až tento rok Skupina MOL, ktorá pod značkami Slovnaft a MOL pôsobí na Slovensku aj v Česku a je partnerom oboch národných pohárových súťaží.

Fotogaléria

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.