01 júl. 2014

Víťazné ťaženie Svitka


Víťazné ťaženie Svitka

Motocyklový pretekár Štefan Svitko zo SLOVNAFT Teamu cez víkend s prehľadom zvíťazil na pretekoch seriálu XCC Austria (Xtreme Cross Country) v dolnorakúskom Lunz am See. Po predošlých víťazstvách na pretekoch Launsdorfe a Griffene sa tak drží na najvyššej priečke.

Priamo z Lunz am See sa Svitko presunul do Vidinej, kde štartoval na countrycrossových pretekoch osemdielneho seriálu Medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky v countrycrosse a endure. Po absolútnom víťazstve na countrycrossových pretekoch v Malých Uherciach a Skýcove sa mu darilo aj na trati vo Vidinej. Ďalšie countrycrossové preteky absolvuje v júli v rodnom Žaškove na Orave.

V auguste čaká Svitka niekoľko pretekov v endure, ktoré budú tiež súčasťou seriálu Medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky. Na úvodných aprílových pretekoch enduro v Borskom Mikuláš sa stal po triumfe v triede E2 absolútnym víťazom.

Tohtoročné seriály medzinárodných majstrovstiev Slovenska a XCC Austria sú pre trojnásobného majstra Európy v endure prípravou na rely Dakar 2015, kde by sa opäť rád postavil na štart a pokúsil o prienik medzi trojicu najlepších. Má na to predpoklady aj skúsenosti. Na januárovom rely Dakar 2014 obsadil tento jazdec SLOVNAFT Team-u v konečnom hodnotení v kategórii motocyklov vynikajúce 9. miesto.  Bol to jeho piaty štart na Dakare vo farbách Slovnaftu a druhý najlepší výsledok. Na dlhej trati Svitko testuje v extrémnych podmienkach mazivá MOL Dynamic.

FOTO: Marek Bača

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.