08 aug. 2014

V SLOVNAFT Cupe 2014/15 padlo už takmer 200 gólov


V SLOVNAFT Cupe 2014/15 padlo už takmer 200 gólov

Viac ako trojnásobný počet futbalových tímov a viac ako trojnásobný počet zápasov. Také sú základné parametre nového ročníka najvyššej slovenskej pohárovej súťaže vo futbale s názvom SLOVNAFT Cup.

Kým v uplynulom ročníku 55 prihlásených tímov odohralo 56 zápasov, v tomto ročníku SLOVNAFT Cupu na 179 prihlásených futbalových klubov čaká celkovo 180 duelov. Kým v predošlých ročníkoch mohli byť účastníkmi iba kluby troch najvyšších republikových súťaží a víťazi regionálnych pohárových súťaží, v novej sezóne je to inak. Slovenský futbalový zväzspolu s titulárnym partnerom súťaže, spoločnosťou Slovnaft, umožnil prihlásiť sa aj klubom z dvoch najvyšších súťaží štyroch regionálnych futbalových zväzov, takže túto možnosť získali viac ako dve stovky klubov a drvivá väčšina z nich ju využila.

Žreb prvých troch kôl v online priamom prenose
Žreb prvých troch kôl súťaže, po prvýkrát v histórii, bol vysielaný naživo na oficiálnom konte SFZ na YouTube. Keďže platí pravidlo, že právo hrať na domácom ihrisku má v nich klub z nižšej súťaže, vďaka nemu sa viaceré kluby z regionálnych líg môžu tešiť na súťažný zápas s klubmi 1. ligy. Do východoslovenského Strážskeho tak zavíta v 2. kole AS Trenčín, pričom miestni činovníci to označili za druhú najvýznamnejšiu udalosť v mestečku hneď popri návšteve známej hviezdy akčných filmov Stevena Seagala. Do stredoslovenskej obce Brusno zavíta FC Spartak Trnava a v Modranke sa môžu pripravovať na majstrovský ŠK Slovan Bratislava.

 

Zaujímavosti z 1. kola

 • nový ročník SLOVNAFT Cupu odštartoval 19. Júla duel medzi FC Družstevník Budmerice a OŠK Slovenský Grob, ktorý sa skončil jednoznačným víťazstvom hostí 0:7
 • úplne prvý gól vsietil v 10. minúte zápasu Milan Vitáloš
 • najvyššie víťazstvo dosiahol tím OTJ Palárikovo na ihrisku TJ Veľké Lovce – dvojiciferných 10:1, hattrick dosiahol hráč so slávnym futbalovým priezviskom – Ladislav Vencel
 • tri góly zaznamenali aj Andrej Ivan (Šurany) a Juraj Pindura (Černová)
 • 47 zápasov si prišlo pozrieť takmer 8000 divákov • najviac divákov (500) prišlo na zápasy Kanianka – Horná Nitra  a Slovenské Ďarmoty – Kováčová
 • padlo v nich 178 gólov (priemer 3,79 na zápas)
 • v piatich zápasoch (Malacky – Danubia, Devínska Nová Ves – Jakubov, Šenkvice – Tomášov, Kysucký Lieskovec – Stráňavy, Málinec – Poltár) museli o víťazovi rozhodnúť strely zo značky pokutového kopu

 

64 zápasov v 2. kole

Do druhého kola sa už zapoja tímy dvoch najvyšších ligových súťaží, ktoré boli nasadené a predstavia sa na ihriskách tímov z nižích súťaží. A čaro pohárových zápasov neraz prinieslo nejedno prekvapenie na úkor favorita. Na 64 slovenských trávnikoch sa v 2. kole Slovnaft Cupu stretneme 12. a 13. augusta.

 

Nový model súťaže

1. kolo: (19.7. – 6.8.)
Právo hrať má 182 družstiev 3. a 4. ligy. Z nich do druhého kola postupuje 96 (podľa počtu prihlásených, niektoré družstvá majú voľný žreb). Riadia ho regionálne ŠTK v súčinnosti s ŠTK SFZ. Žrebujú sa naraz prvé tri kolá súťaže.

2. kolo: (12.8. – 13.8.)
Hrá 96 družstiev postupujúcich z prvého kola + 32 družstiev Fortuna ligy a 2. ligy. Do tretieho kola postupuje 64 víťazov. Platí územné rozdelenie východ – západ, avšak s výnimkou FK Fortuna ligy. FK Fortuna ligy a 2. ligy budú nasadené. Od 2. kola ďalší priebeh riadi ŠTK SFZ.

3. kolo: (9.9. – 10.9.)
Hrá 64 postupujúcich družstiev z druhého kola. Do štvrtého kola postupuje 32 víťazov. Platí územné rozdelenie východ – západ, avšak s výnimkou FK Fortuna ligy. FK Fortuna ligy budú nasadené.

4. kolo: (14.10. – 15.10.)
Hrá 32 postupujúcich družstiev z tretieho kola. Do piateho kola postupuje 16 víťazov. FK Fortuna ligy budú nasadené. Neplatí územné rozdelenie východ – západ.

5. kolo (osemfinále – 11.11. – 12.11.)
Hrá 16 postupujúcich zo štvrtého kola. Do štvrťfinále postupuje 8 víťazov. Žrebuje sa voľne, bez teritoriálneho rozdelenia a nasadenia. Žrebujú sa naraz všetky zvyšné kolá súťaže.

6. kolo (štvrťfinále – 17.3. -18.3.2015)
Hrajú 8 víťazi z piateho kola. Do semifinále postupujú štyria víťazi. Hrá sa na jedno stretnutie.

7. kolo (semifinále – 7.4. – 8.4. 2015 a 21.4. – 22.4.2015)
Hrajú 4 víťazi zo štvrťfinále. Do finále postupujú dvaja víťazi. Hrá sa dvojkolovo na odvety.

8. kolo (finále SLOVNAFT Cupu – 1.5.2015)
Stretnutie na štadióne schválenom VV SFZ.

 

Niektoré dôležité ustanovenia

 • Za jeden FK môže štartovať len jedno družstvo.
 • Stretnutia (okrem finále) sa v prípade nerozhodného výsledku nepredlžujú. O postupujúcom rozhodnú kopy zo značky pokutového kopu.
 • V 1. až 4. kole platí zásada, že FK z nižšej súťaže hrá stretnutie na domácom štadióne.
 • V osemfinále a štvrťfinále platí zásada, že v prípade rozdielu 2 súťaží, FK z nižšej súťaže hrá stretnutie na domácom štadióne.

Fotogaléria

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.