04 sep. 2018

Už má 20 majstrovských titulov vo vrecku


Už má 20 majstrovských titulov vo vrecku

Náš motocyklový pretekár Štefan Svitko tento víkend zaokrúhlil počet titulov majstra Slovenska v country crosse a endure na okrúhlych 20. Stalo sa tak na pretekoch v Gelnici, kde si zaknihoval jubilejný titul. V Gelnici štartoval prakticky hneď po návrate z náročných gréckych pretekov Serres rely na štýl Dakaru.

Na najväčšej gréckej rely Serres Rally Raid motocyklový pretekár Štefan Svitko zvíťazil už tretíkrát po sebe. Výhrou vo všetkých siedmych častiach preteku potvrdil prvenstvo s vyše dvojhodinovým náskokom nad jazdcom na druhej priečke.

Svitko, ktorý jazdí na na motocykli KTM XC 450, obhájil svoje predošlé triumfy na rely suverénne s výsledným časom 23:04:03 hod. Na druhom mieste, s časovým odstupom 2:19:03 hod., skončil holanďan Wesley Pittens a tretiu priečku obsadil takisto holandský pretekár Paul Spierings na Husqavarne FE 450.

„Bol to ťažký víkend. Ešte v piatok na poludnie som skončil rely v Grécku a odtiaľ som šiel priamo na enduro do Gelnice. V sobotu sa mi ešte podarilo vyhrať, ale na druhý deň som už nemal síl zopakovať to. Teším sa na týždňový odpočinok a potom sa mi začína príprava na Dakar 2019,“ poznamenal Svitko, ktorého síce ešte v roku 2018 čaká niekoľko podujatí, svoju pozornosť však už sústreďuje na Dakar 2019.

„Ďalší cieľ bude teraz Dakar. Od budúceho roka by som sa chcel viac špecializovať na rely. Ak chcem na Dakare vyjsť na stupeň víťazov, tak sa musím viac zamerať práve na toto,“ poznamenal.

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.