21 máj. 2018

Tatran Prešov je víťazom Slovnaft Handball Extraligy


Tatran Prešov je víťazom Slovnaft Handball Extraligy

Vo štvrtom finálovom zápase Slovnaft Handball Extraligy mužov nenechali hádzanári Tatrana Prešov nič na náhodu a zabezpečili si víťazstvo v sezóne 2017/2018. Je to ich dvanásty titul v rade a potvrdzuje, že Tatran si neohrozene drží pozíciu hádzanárskej jednotky.

Posledný zápas medzi Tatranom Prešov a domácim tímom HK Agro v Topoľčanoch mal vďaka fanúšikom výbornú atmosféru. Topoľčanci však na domácej pôde nakoniec podľahli Tatranu 18:25. Špeciálnu príchuť mal titul pre chorvátskeho trénera Prešovčanov Slavka Golužu, ktorý oslavoval extraligové víťazstvo po prvý raz.

Ako povedal generálny manažér prešovského Tatrana Miroslav Benický, prvenstvo jeho tímu je zaslúžené, pretože titul majstra nedostávajú automaticky. Finálová séria bola vďaka topoľčianskemu HK Agro mimoriadne napínavá a divácky príťažlivá. Nikdy predtým sa žiadnemu tímu nepodarilo udržiavať Tatran v napätí a do poslednej chvíle ohrozovať jeho prvenstvo.

Spokojný so sezónou je aj prezident Slovenského zväzu hádzanej Jaroslav Holeša. „Prvýkrát v histórií slovenskej hádzanej sa extraliga hrala pod názvom Slovnaft Handball Extraliga. Sme veľmi šťastní, že sa nám podarilo zabezpečiť pre slovenskú hádzanú generálneho partnera a postaviť našu ligu opäť na nohy. Kluby dali do hry všetko. Príležitosť dostalo veľa mladých hráčov – mládežníckych reprezentantov, ktorí mohli ukázať svoje kvality. Niektorí sa dokonca prebojovali do seniorskej reprezentácie. Teší nás tiež trend zvyšovania diváckej návštevnosti. Je to aj vďaka novinkám, ktoré pomohli fanúšikom viac vidieť do kuchyne našej ligy. Spustili sme tiež slovakhandballTV a každý zápas SHE bol streamovaný naživo na YouTube, takže fanúšik si mohol svoj obľúbený tím pozrieť kdekoľvek na akomkoľvek mobilnom zariadení. Spokojní sme aj s televíznymi prenosmi. Celkovo sme mali 20 televíznych prenosov a myslíme si, že hádzaná bola v tejto sezóne naozaj viditeľná. Verím, že pokračujúca spolupráca so Slovnaftom napomôže našej lige opäť sa zdvihnúť na vyššiu úroveň.“

 

Radosť hráčov Tatran Prešov z víťazstva titulu majster SR po skončení štvrtého finálového zápasu play-off Slovnaft handball extraligy (SHE) mužov medzi HK Agro Topoľčany – Tatran Prešov. Topoľčany, 16. máj 2018. Foto: SITA/Martin Havran

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.