13 aug. 2013

Talenty Novej Európy potvrdzujú svoje nadanie ďalšími úspechmi


Talenty Novej Európy potvrdzujú svoje nadanie ďalšími úspechmi

Zlato z Majstrostiev sveta v kanoistike či striebro z Majstrovstiev Európy v trape.

Za týmito úspechmi dvoch mladých športovcov stoja aj Slovnaft, a.s., a Stredoeurópska nadácia (CEF – Central European Foundation). Obaja reprezentanti – kanoista Viktor Demin a trapista Filip Praj získali podporu v rámci programu Talenty Novej Európy (TNE).

Dvadsaťročný Viktor Demin ako člen víťaznej K-4 (spolu s Marekom Krajčovičom, Matejom Michálekom a Gáborom Jakubíkom) nenašiel v Kanade na Majstrovstvách sveta v kanoistike začiatkom augusta premožiteľa na kilometrovej trati v kategórii do 23 rokov a domov si priniesol najcennejší kov. Slovnaft a CEF ho podporili v roku 2009.

Druhý mimoriadny úspech dosiahol viacnásobný držiteľ ocenenia Talent Novej Európy, 18-ročný športový strelec Filip Praj. Na nedávnych Majstrovstvách Európy v nemeckom Suhle obsadil v disciplíne Trap 2. miesto v kategórii juniorov a v disciplíne Double trap k nemu pridal 4. miesto. Grant od Slovnaftu a CEF získal v rokoch 2010 až 2013.

Nový ročník grantového programu Talenty Novej Európy štartuje začiatkom septembra. Jeho filozofiou je podpora výnimočných mladých športovcov, umelcov a vedcov, ktorých rozvoj by v dôsledku nedostatku finančných prostriedkov mohol byť potlačený alebo oslabený. Školy, umelecké školy, športové kluby a centrá voľného času zväčša nemajú dostatočné možnosti a vybavenie na zabezpečenie plnohodnotného rozvoja talentovaného dieťaťa. Ani samotní rodičia talentovaných detí si mnohokrát nemôžu dovoliť podporovať ich napredovanie, najmä ak nie je v rodine jediným dieťaťom. Rozhodujúce slovo pri výbere finalistov majú vždy odborné poroty zložené zo známych umelcov, športovcov a vedcov.

V doterajších šiestich ročníkoch programu odborná porota vybrala 182 nadaných mladých ľudí, z toho 51 opakovane. Ich talent Stredoeurópska nadácia a Slovnaft podporili celkovou sumou viac ako 384 tisíc EUR.

Fotogaléria

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.