13 jan. 2014

Talenty Novej Európy na majstrovstvách Európy v Budapešti


Talenty Novej Európy na majstrovstvách Európy v Budapešti

Marco Klepoch a Lukáš Csölley budú reprezentovať Slovensko na ME v krasokočuľovaní v Budapešti.

Slovensko bude mať na nadchádzajúcich majstrovstvách Európy v krasokorčuľovaní v Budapešti (13. – 19. januára) napokon štvornásobné zastúpenie. K sólistke Nicole Rajičovej a tanečnému páru Federica Testová, Lukáš Csölley pribudol Marco Klepoch. Talentovaný krasokorčuliar splnil na minulotýždňových pretekoch Novoročný pohár v Bratislave požadované kvalifikačné kritériá. V krátkom programe dostal za svoju jazdu 44,96 bodu, vo voľnom 94,81 bodu. Lepší bol len Sargis Hajarapeťan z Arménska.

„Marco splnil kritériá pre účasť na ME a je prihlásený. Je to mladý pretekár, vyskúša si medzinárodný ľad. Ak sa niečo nepredvídané nestane, bude štartovať,“ uviedla predsedníčka Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu Felicitas Babušíková. Nadanie Marca Klepocha ocenil aj Jevgenij Pľuščenko pri spoločnom vystúpení.

Až dvaja z elitnej  štvorice krasokorčuliarov, Marco Klepoch a Lukáš Csölley, získali v uplynulých rokoch titul Talenty Novej Európy a podporu z rovnomenného grantového programu od spoločnosti Slovnaft a Stredoeurópskej nadácie (CEF). Ich štart na prestížnych majstrovstvách potvrdzuje, že grantový program Slovnaftu a CEF plní svoj účel – pomáha mimoriadne talentovaným deťom a mládeži v ich ďalšom rozvoji.

zdroj: www.osporte.sk

Fotogaléria

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.