23 júl. 2014

Talent Novej Európy má európske striebro


Talent Novej Európy má európske striebro

Kajakár Viktor Demin, podporený Slovnaftom prostredníctvom grantového programu Talenty Novej Európy, si v júli 2014 vybojoval striebornú medailu vo finále K4 na 1000 m na majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike v nemeckom Brandenburgu.

Spolu s ním sa vo štvorkajaku o medailu pričinili Marek Krajčovič, Matej Michálek a Gábor Jakubík. Od zlata ich pritom delilo len  0,355 sekundy. Prvenstvo oslavoval nakoniec český tím, tretie miesto obsadili Portugalci.

Silná štvorica Viktor Demin, Marek Krajčovič, Matej Michálek a Gábor Jakubík sú majstrami sveta aj Európy do 23 rokov z roku 2013. Na vrcholnom seniorskom podujatí v Brandenburgu sa tento rok predstavili po druhý raz a vybojovali si cenný kov. Vlani vo svojej ostrej premiére medzi seniormi na svetovom šampionáte v Duisburgu skončili na 7. mieste.

Viktor Demin sa ako dieťa venoval plávaniu a karate, v desiatich rokoch však zamieril do komárňanskej lodenice a upísal sa kajakárskemu športu. Na svojom konte má množstvo domácich, ale najmä medzinárodných úspechov a patrí medzi veľké olympijské nádeje.

1000 m
K4 – finále: 1. Česko (Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Štěrba) 2:54,824 min, 2. Slovensko (Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík, Viktor Demin) 2:55,179, 3. Portugalsko (Fernando Pimenta, Joao Ribeiro, Emanuel Silva, David Fernandes) 2:56,932

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.