22 mar. 2016

Také skaly ste ešte nevideli


Také skaly ste ešte nevideli

Alebo možno aj áno, ak ste boli na Novom Zélande či v Mexiku.

Načo však chodiť tak ďaleko, keď o Klokočovské skálie sa na Kysuciach ukážkovo postarali dobrovoľníci a vďaka programu Zelené oázy, ktoré finančne podporujú spoločnosť Slovnaft a Nadácia Ekopolis, sprístupnili unikátny kút Slovenska.

„Skalná stena je vysoká od dvoch do dvadsiatich metrov, celková dĺžka je asi 300 metrov. Po vypadnutých guliach v nej ostali miskovité odtlačky, ktoré pripomínajú ich nedávnu existenciu v skalnej stene. Na území platí piaty, teda najprísnejší stupeň ochrany, v ktorom sa uplatňuje bezzásahový režim,“ približuje pozoruhodný prírodný úkaz Emília Sloviaková, riaditeľka Organizácie cestovného ruchu Kysuce. „Boli sme veľmi radi, keď náš nápad dať do poriadku túto príťažlivú, no trochu zabudnutú lokalitu zarezonoval a aktívne sa k nám pridali Obec Klokočov, Správa CHKO Kysuce, OZ Klokočovské skálie, Sudopark, Klub slovenských turistov Klokočov a žiaci tunajšej základnej školy.“

zdroj: Slovenka

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.