21 jan. 2019

Svitko už žije nasledujúcim Dakarom


Svitko už žije nasledujúcim Dakarom

Štefan Svitko, najúspešnejší slovenský motocyklový jazdec, bol pre zlyhanie techniky nútený predčasne ukončil účasť na svojej desiatej rely Dakar.

V nedeľu 20. januára sme celý Števov tím privítali aj s novinármi v Slovnafte. V dobrej nálade nám chlapci porozprávali o dianí na náročnej a horúcej peruánskej rely. Števa mrzí, že svoju jubilejnú rely Dakar nedokončil. Potvrdil však svoju vynikajúcu formu, keď sa už po 4. etape zaradil medzi TOP 10 najlepších svetových motocyklových jazdcov. Z 5000 kilometrov dlhej trate Števovi chýbalo do ukončenia 828 kilometrov.  Počas 8. etapy mu dovtedy bezproblémová motorka začala haprovať a na 160. kilometri sa mu ju ani po vyše hodinovej snahe nepodarilo opäť nakopnúť.  Vyzdvihnutie jazdca vrtuľníkom spôsobilo dezinformácie o jeho zranení, ktoré boli našťastie mylné. Števo po krátkom oddychu začína s prípravou a na Dakar sa plánuje vrátiť aj budúci rok.

Galéria

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.