05 sep. 2017

Svitko opäť zvíťazil na Serres Rally Raid v Grécku


Svitko opäť zvíťazil na Serres Rally Raid v Grécku

Jeden z najlepších svetových motocyklových pretekárov Štefan Svitko zo Slovnaft Rally Teamu obhájil na najväčšej gréckej rely – Serres Rally Raid svoj vlaňajší triumf. Náročné sedemdňové podujatie na rozhraní augusta a septembra bolo pre Svitka, jazdiaceho na motocykli KTM XC 450, dôležitou súčasťou prípravy na rely Dakar 2018.

V konečnom hodnotení Svitko triumfoval s veľkým náskokom 1:21:32 h pred Španielom Txominom Aranom. Tretí skončil s odstupom 1:44:24 h Talian Carlo Augusto Cabini.

Mesto Serres sa stalo dejiskom motocyklovej rely po siedmy raz. Extrémna trasa, na ktorej sa používa obdobná navigácia ako na Dakare, preverila vytrvalosť a odolnosť 76 štartujúcich z rôznych štátov sveta. Celkovo zdolali 1400 kilometrov. Organizátori im pripravili „chuťovky“ v podobe prejazdov cez rieky, tvrdých šrotových ciest, terénnych chodníkov či starých vojenských zrúcanín. Svitko suverénne vyhral úvodný prológ v gréckom meste Melenikitsi a nezaváhal ani v nasledujúcich piatich etapách, kde vždy obsadil prvé miesto. Menej sa mu darilo až v poslednej etape, kde skončil na piatom mieste. Ani to však neohrozilo jeho absolútne prvenstvo. „Super tréning na Dakar,“ zhodnotil Svitko grécku rely na svojej facebookovej stránke.

Galéria

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.