16 aug. 2018

Svitko opäť zvíťazil na HunGarian Baja


Svitko opäť zvíťazil na HunGarian Baja

Štefan Svitko, najlepší slovenský motocyklový pretekár na rely Dakar, ukázal aj tento rok svoje kvality na HunGarian Baja 2018. Na pretekoch s dlhoročnou tradíciou, ktoré patria do svetového seriálu Bajas, musia jazdci využívať roadbook a prekonávať dvesto kilometrov dlhé etapy. Trasa vedie vojenským výcvikovým priestorom pri severnom Balatone.

Profesionalita a skúsenosti z Dakaru aj tento rok priniesli svoje ovocie a  Svitko s prehľadom zopakoval svoje minuloročné prvenstvo. Preteky boli zároveň prípravou na Dakar 2019, pretože Hungarian Baja má podobné podmienky a pravidlá.

„Tak tento rok na HunGarian Baja som štartoval na veľkej rally motorke. V piatok na prológu sa prášilo, ale v noci sa pustil poriadny lejak a pršalo celú noc. Prestalo pršať v sobotu až teste pred štartom do špeciálky. Dosť som sa obával, pretože na veľkej motorke je veľmi náročné jazdiť v bahne. Nakoniec to nebolo až také zlé, ako som si myslel. Samozrejme troška viac to so mnou cvičilo, ale podarilo sa mi vyhrať všetkých 5 špeciálok a celkovo som vyhral pred druhým Mariom Patraom a tretím Janom Brabcom. Ďakujem Maťovi Benkovi, že som tu mohol štartovať,“ napísal Svitko na svojej facebookovej stránke.

Galéria

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.