22 máj. 2015

Svitko bude lídrom Slovakia Trophy Teamu


Svitko bude lídrom Slovakia Trophy Teamu

Medzinárodná šesťdňová motocyklová súťaž, 7.-12. 9. 2015, Košice Motocyklový pretekár Štefan Svitko, líder Slovakia Trophy Teamu, sa v septembri v Košiciach na prestížnej Medzinárodnej šesťdňovej motocyklovej súťaži pokúsi doviesť slovenskú reprezentáciu na najvyššie priečky. Pre skúseného jazdca z Dakaru je Šesťdňová veľkou výzvou aj preto, že enduro je jeho silnou stránkou. Okrem Svitkovho seniorského Slovakia Trophy Teamu bude na Šesťdňovej po prvý štartovať aj ženský tím (Women Trophy) a nebudú chýbať ani juniori (Junior Trophy).

Veľkolepé motocyklové podujatie, ktoré sa každý rok koná v inej hostiteľskej krajine, vzbudzuje už od roku 1913 obrovský záujem medzi profesionálnymi jazdcami a fanúšikmi enduro pretekov.  V septembri 2015 sa po desiatich rokoch Šesťdňová vráti na Slovensko, aby tu oslávila svoj jubilejný 90. ročník. V našich zemepisných šírkach má táto súťaž svoju váhu a tradíciu, keďže v minulosti až 15-krát v hlavnej kategórii – World Trophy triumfovalo Česko-Slovensko.

International Six Days of Enduro (ISDE), čo je oficiálny názov podujatia, je nesporne jedným z vrcholov slovenskej športovej scény pre rok 2015.Porovnanie znesie snáď iba so Zimnou svetovou univerziádou, ktorá sa konala vo februári vo Vysokých Tatrách.

Pod patronátom Medzinárodnej motocyklovej federácie (FIM) privíta metropola východu vyše 500 jazdcov z viac ako 30 krajín sveta a 1000-členný podporný tím. Jazdiť sa bude od maďarských hraníc po Jasov, či Gelnicu, najvyšším bodom na trati bude Kojšovská hol’a (1.246 m.n.m.) a zelené, zalesnené prostredie v kopcovitom teréne bude určite lákadlom pre jazdcov z celého sveta. Záverečný motokros sa bude konať na motokrosovej dráhe v obci Kechnec, južne od Košíc.

Okrem špičkových enduro tratí pripravujú organizátori kvalitné zázemie a veľkoryso koncipovaný Paddock. Pre fanúšikov a návštevníkov bude pripravený bohatý sprievodný program spojený s poznávaním mesta a celého regiónu.

Viac o pretekoch, programe a súťažných tímoch aj na www.fim-isde2015.com.

Dokumenty na stiahnutie:

isde_kosice_ts_2252015
priloha_ts_22052015

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.