23 máj. 2013

SUPERSTARS ovládnu Slovakia Ring!


SUPERSTARS ovládnu Slovakia Ring!

Prichádza „najlepšia motoristická šou“ z mekky temperamentného motoršportu.

Náš jediný profesionálny pretekársky okruh privíta už 8. a 9. júna skvostné medzinárodné preteky. Nabité štartové pole plné silných áut, bývalých jazdcov Formuly 1, ale aj slovenských pretekárov zažijú diváci počas veľkého víkendu seriálu SUPERSTARS WORLD.

Jazdci F1, aj Slováci
Budú to až dve významné série kapotovaných vozidiel GT a cestovných touring cars: pod spoločným názvom SUPERSTARS WORLD sa skrýva SUPERSTARS INTERNATIONAL SERIES a seriál GTSPRINT INTERNATIONAL SERIES. To prvé je plné temepramentných Talianov a bývalých hviezd Formuly 1 ako Vitantonio Liuzzi, Gianni Morbidelli a najnovšie aj Christian Klien. Celkovo 51 jazdcov a vyše 40 vozidiel nastupuje do pretekov SUPERSTARS WORLD v Brne už tento víkend. Začiatkom júna sa presunú po prvýkrát na náš okruh pri Orechovej Potôni. Medzi nimi uvidíme aj slovenských pretekárov v sérii GTSPRINT: Miro Konôpka, Attila Bárta (spolu na BMW Alpina B6), Patrik Tkáč s Andrejom Studeničom a Ľubomír Jakubík (všetci na Ferrari 458 Italia).

Silné stroje a skvelá šou
Seriál vznikol v roku 2004 a onedlho nahradil národný šampionát Talianska – Italian Superturismo Championship. Jeho ťažiskom sú preto talianske okruhy a talianski pretekári. Aj preto sa zvlášť hodnotí taliansky šampionát a medzinárodný šampionát (t.j. udeľujú sa dva tituly). Formát víkendu predstavuje okrem voľných a meraných tréningov hlavne dvojica šprintových pretekov na 25 minút (+1 kolo). Diváci tu okrem bývalých jazdcov F1 môžu vidieť predovšetkým silné stroje, aké nenájdete nikde inde: Audi RS5, BMW M3, Cadillac CTS-V, Chevrolet Lumina a Camaro, Chrysler 300C SRT8, Jaguar XF, Lexus ISF, Maserati Quattroporte, Mercedes C63 AMG a Porsche Panamera. Všetko sú to vidlicové osemvalce, pričom vozidlá ako Audi a Maserati majú objem motora 4,2 l, Jaguar 5,0 l a Mercedes-Benz C63 AMG má 6,2-litrový motor. Výkony sa pohybujú v oblasti okolo 405 kW (550 konských síl).

GTSPRINT INTERNATIONAL SERIES pozostáva tiež z dvoch šprintových pretekov, tie sú však rozdelené na sobotu a nedeľu a každé preteky trvajú celú hodinu. 8. a 9. júna bude na Slovakia Ringu poriadne horúco.

Akcia, na ktorú sa nezabúda
Taliansko je jednou z kolísok motoršportu. Majú Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani Zonda, legendárne okruhy v Monze a Imole, skvelých jazdcov a pretekársky oheň v krvi. Aj preto zažijú diváci na Slovakia Ringu jednu veľkú taliansko-medzinárodnú šou plnú rýchlych áut, ostrých predbiehacích manévrov, kde tí najlepší dajú za víťazstvo aj dušu.

Viac informácií nájdete na www.slovakiaring.sk

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.