21 nov. 2011

Štefan Svitko – účastník 34. ročníka Rely Dakar s podporou Slovnaftu


Štefan Svitko – účastník 34. ročníka Rely Dakar s podporou Slovnaftu

3-násobný majster Európy a 13-násobný majster Slovenska v enduro a cross country Štefan Svitko bude vo farbách SLOVNAFTU opäť reprezentovať Slovensko na najnáročnejších motoristických pretekoch sveta Rely Dakar 2012.

Už v dňoch 21. a 22. novembra sa vo francúzskom prístave Le Havre uskutoční odovzdanie kompletného technického vybavenia Dakar tímov, ktoré sa po nalodení v predstihu pred súťažiacimi posádkami poplaví k brehom Južnej Ameriky. Svitkov nový Oraving-SLOVNAFT team tak na cestu vypraví špeciálne upravované sprievodné vozidlo, motocykel KTM 450 a potrebné náhradné diely a technické vybavenie.

34. ročník Rely Dakar bude pre Štefana Svitka už jeho tretím vystúpením na tejto svetovej súťaži. Ako prvý reprezentant Slovenska dokončil Rely Dakar 2010 hneď pri svojej premiére, pričom obsadil vynikajúce 13. miesto a získal prestížne ocenenie „Najlepší nováčik Rely Dakar 2010“. Aj počas 33. ročníka opäť zabojoval na Dakare, ale pre technické problémy svojho motocykla ukončil svoje pôsobenie predčasne už po 8. etape.

„Do tohto ročníka vkladám veľké nádeje. Postavili sme tím, ktorý nič nenechá na náhodu. Disponujeme takým technickým vybavením a náhradnými dielmi, že by nás nemalo v pretekoch nič zaskočiť. Príprave pred touto sériou venujem naozaj maximum,“ hovorí Štefan Svitko.

Už tretí rok ho na Dakare bude sprevádzať skúsený mechanik František Hostinský a tím doplní kondičný tréner Ivan Malárik, s ktorým Štefan pracuje už teraz na kondičnej príprave, a ktorý sa bude počas všetkých náročných etáp starať o jeho pitný režim a špeciálnu výživu.

„Štefan na sebe tvrdo pracuje. V tréningoch strieda beh, plávanie, posilňovňu a na navyknutie organizmu na ťažké klimatické podmienky aj saunu,“ uviedol Malárik. Príprava jazdca spočíva aj v tréningu jazdy na štvortaktnom motocykli, ktorý má motor identický s motorkami požadovanými na rely. Po skúsenostiach z minulých ročníkov sa Štefan rozhodol toto leto podstúpiť špeciálnu operáciu predlaktí, ktorá sa vykonáva za účelom zabránenia tuhnutiu svalov tejto partie, ktorá je na pretekoch extrémne namáhaná.

„Štefan Svitko je talentovaný jazdec, ktorý jazdí už od svojich 12 rokov. Minulý ročník mal na Dakare smolu, zradil ho stroj. Jeho výsledky sú však dôkazom toho, že húževnatosťou a prácou na sebe sa jeho talent ešte zlepšuje. Sme hrdí, že ho v jeho snažení môžeme podporiť a byť mu partnerom. Veríme, že aj vďaka našej podpore Štefan zabojuje a jeho účasť prinesie divákom zaujímavé okamihy a výsledky“ povedal Anton Molnár, riaditeľ Podnikovej komunikácie spoločnosti SLOVNAFT, a.s..

Štefan Svitko vo svojich pretekárskych motorkách a servisných vozoch používa a testuje oleje a špeciálne mazivá produktového radu MOL Dynamic, ktoré sú svojimi parametrami určené aj do extrémnych prevádzkových podmienok a budú zabezpečovať optimálne mazanie jeho motocyklu aj počas náročných pretekov Rely Dakar.

Organizátori 34. ročníka  púštneho dobrodružstva zvolili trať, ktorá pretína juhoamerický kontinent  z argentínskeho mesta Mar del Plata na pobreží Atlantiku do peruánskej metropoly Lima, ktorú obmývajú vlny Tichého oceánu. Jazdcov a ich posádky čaká  päť etáp v Argentíne,  ďalších päť v Čile a na záver 4 etapy v Peru.  34. ročník Dakar Rely začína 1. januára 2012 a končí 15. januára 2012.

 

Kontaktná osoba:

Anton Molnár
hovorca
tel: +421(2)40 55 89 07
+421 905 393 161

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.