16 jan. 2016

Štefan Svitko to dokázal!


Štefan Svitko to dokázal!

Historický úspech Slovenska na rely Dakar dosiahol jazdec vo farbách Slovnaftu. Svitko bol na Dakare 2016 najlepším pretekárom z Európy.

Náš motocyklový jazdec Štefan Svitko (Slovnaft team) na najťažších pretekoch sveta – rely DAKAR perfektne zvládol nástrahy 4700 kilometrov dlhej extrémnej trate a obsadil fantastické celkové 2. miesto. Je to historický úspech, ktorý pre Slovensko dosiahol jazdec vo farbách Slovnaftu.

Pozveme ho medzi nás
Štefan priletí z Latinskej Ameriky na letisko vo Schwechate v utorka 19. januára. Jeho motorka príde za ním neskôr. Len čo bude na Slovensku aj slávna žlto-čierna dakarská KTM s číslom 5, pozveme Štefana Svitka medzi nás, slovnaftárov. Všetko sa včas dozviete.

Jasná cesta nahor
Svitko po deviatom mieste v prvej etape rely Dakar 2016 už len stúpal na vyššie priečky. Až päťkrát bol v jednotlivých etapách štvrtý, raz druhý a v desiatej etape dokonca dosiahol premiérový etapový triumf na Dakare.

V priebežnom poradí sa od začiatku prebojoval do elitnej päťky a do konca pretekov útočil na najvyššie pozície. Dlho si udržiaval tretiu priečku, ale v piatej etape poskočil na druhú. V ďalších štyroch etapách si ju upevnil a po príchode do cieľa v Rosaria ho už čakalo pódiové umiestnenie a cenná „Hlava beduína“.

Siedmy štart na Dakare – vždy vo farbách Slovnaftu
Pre skúseného motocyklistu Slovnaft Teamu to bolo už siedme púštne dobrodružstvo. Na všetkých ročníkoch štartoval s podporou Slovnaftu a reprezentoval naše farby. Prvýkrát jazdil na Dakare v roku 2010. V kategórii motocyklov vtedy obsadil trináste miesto a stal sa najúspešnejším nováčikom. Nasledujúci rok pre poruchu na motorke nedokončil ôsmu etapu a musel odstúpiť. O dva roky neskôr mal nepríjemný pád a zo súťaže odstúpil len tri etapy pred koncom.

V roku 2013 skončil deviaty, ale v rokoch 2012 a 2015 obsadil celkovo piate priečky.

Motocyklový Mount Everest
Rely Dakar má povesť motocyklového Mount Everestu. V najťažších pretekoch sa považuje za veľký úspech už len úspešné absolvovanie 13-dňovej extrémne jazdy a dojazd v zdraví do cieľa. Na najvyššie priečky sa dokáže prebojovať iba absolútna svetová elita. Ako sa hovorí, na Dakare možno stratiť všetky nádeje v jednom okamihu, ale pódiové umiestnenie sa nedá získať náhodou. O to viac nás teší, že medzi troma svetovo najlepšími motocyklovými jazdcami je práve Štefan Svitko.

MOL Dynamic pre Svitkovu KTM
Počas rely sa Štefan Svitko opäť spoliehal na oleje MOL Dynamic, ktoré sú určené aj do extrémnych prevádzkových podmienok. Ich kvalitu si overil už v predchádzajúcich ročníkoch. Úplne rovnaké mazivá MOL Dynamic sú dostupné pre motoristov na čerpacích staniciach siete Slovnaft.

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.