18 nov. 2013

Štefan Svitko na rely Dakar 2014 vo farbách SLOVNAFT Team-u


Štefan Svitko na rely Dakar 2014 vo farbách SLOVNAFT Team-u

Jeden z najúspešnejších slovenských motocyklových jazdcov Štefan Svitko sa začiatkom januára budúceho roka opäť postaví na štart najextrémnejších motoristických pretekov sveta Dakar 2014. Motorka KTM dnes smeruje do prístavu v Le Havre, odkiaľ sa loďou preplaví do začiatku dejiska rely v Argentíne. Po vianočných sviatkoch sa do Južnej Ameriky presunie aj Štefan Svitko a jeho tím.

36. ročník Dakaru sa bude pre Štefana Svitka niesť aj v znamení niekoľkých noviniek: na pretekoch štartuje vo farbách SLOVNAFT Teamu a bude ho sprevádzať nový mechanik Marek Meško. Servisnú podporu mu poskytne SP MOTO Team z Českej republiky, za ktorý jazdí český reprezentant David Pabiška. V extrémnych podmienkach bude mimoriadne dôležité, že slovenský jazdec sa bude môcť okrem svojho mechanika spoľahnúť aj na väčší tím ľudí a špičkové technické vybavenie v prípade poruchy stroja.

Štefan Svitko je aktuálne vo vynikajúcej forme. Minulý týždeň ukončil svoje víťazné ťaženie na El Chott Rallye 2013 v Tunise. S trojhodinovým náskokom si odniesol tri trofeje: v kategórii moto a v triede enduro a takisto trofej za celkové víťazstvo. Preteky, ktoré mali 12 etáp a súťažiaci na nich prešli 3000 kilometrov hodnotí slovenský reprezentant ako výbornú príležitosť prípravy na Dakar. „Tunis s piesočnými dunami, náročný terén a nehostinné podmienky boli presne tým, čo nás čaká v Južnej Amerike,“ zhodnotil Štefan Svitko.

Dakar 2014 bude pre Štefana Svitka už jeho piatou skúsenosťou s touto svetovou súťažou. Ako prvý reprezentant Slovenska dokončil rely Dakar 2010 hneď pri svojej premiére, pričom obsadil vynikajúce 13. miesto a získal prestížne ocenenie „Najlepší nováčik Rely Dakar 2010“. Aj počas 33. ročníka zabojoval, ale pre technické problémy motocykla ukončil súťaž už po 8. etape. V 34. ročníku však exceloval a dosiahol historický úspech, keď v kategórii motocyklov skončil na fantastickom 5. mieste. O rok neskôr utrpel počas pretekov zranenie ruky, ktoré mu nedovolilo súťaž dokončiť.

Štefan Svitko vo svojich motocykloch a servisných vozidlách používa a testuje oleje a špeciálne mazivá produktového radu MOL Dynamic – motorový olej  MOL Dynamic Moto 4T, spreje na čistenie a mazanie reťazí Chain O-X, ktoré sú svojimi parametrami určené aj do extrémnych podmienok.

Aj počas Dakaru 2014 bude pravidelne aktualizovaná fanúšikovská stránka Štefana Svitka na Facebooku (www.facebook.com/StefanSvitkoFanklub), kde môže motoristická verejnosť nahliadnuť do dejiska týchto náročných pretekov očami slovenského motocyklistu.

Fotogaléria

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.