21 mar. 2022

Štefan Svitko laureátom Mimoriadnej ceny Krištáľového krídla 2022


Štefan Svitko laureátom Mimoriadnej ceny Krištáľového krídla 2022

Už 13 rokov je Slovnaft hrdým partnerom vytrvalého športovca a človeka s veľkým srdcom, Štefana Svitka. V nedeľu 20. marca 2022 bol Števo ocenený Mimoriadnou cenou Krištáľového krídla, ktorú získal nielen za svoje obdivuhodné športové výsledky, ale najmä za svoju výnimočnú ľudskosť a zmysel pre fair play. Vnímame ako veľké šťastie, že naša spolupráca prerástla za tie roky do priateľstva a Števovi srdečne blahoželáme. V jeho rukách je Mimoriadna cena na správnom mieste.

Cenu si na jubilejnom 25. ročníku Krištáľového krídla prevzal Štefan Svitko z rúk Kataríny Srkala, výkonnej riaditeľky Krištáľového krídla, a Jána Bilinského, predsedu Veľkej poroty Krištáľového krídla. Porota ocenila Svitkove špičkové športové výkony, ale aj mimoriadny ľudský rozmer zápolenia, športového ducha a hrdinstvo, ktoré dokázal, keď počas pretekov zastal pri zranených súperoch a bez zaváhania im poskytol pomoc.

Všetci vieme, že v športe ide o výsledky. Tam sa nehrá na „keby“ a na obrazovkách televízií vidieť väčšinou len víťazov. Bez poctivej a férovej cesty by to však nešlo. Hoci sa venujem individuálnemu športu, kde každý ide za seba, beriem ostatných pretekárov nielen ako svojich súperov, ale ako kolegov a spolubojovníkov v teréne. Práve na Rely Dakar, ktorú som tento rok jazdil už po 13. krát, je to vidieť najviac. Ďakujem preto ešte raz za túto cenu. Možno sa aj vďaka nej stane môj príbeh inšpiráciou pre ostatných,“ povedal po gala večere Štefan Svitko.

Galéria

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.