20 jan. 2012

Štefan Svitko je pýchou Slovnaftu a Slovenska


Štefan Svitko je pýchou Slovnaftu a Slovenska

Slovenský jazdec dosiahol na tohtoročnej Rely Dakar historický úspech. Štefan Svitko vo farbách Oraving-SLOVNAFT tímu v Južnej Amerike úspešne zvládol púšť a duny, prekonal bolesť aj sám seba a v kategórii motocyklov skončil na fantastickom 5. mieste.

Trojnásobný majster Európy a viacnásobný majster Slovenska v enduro a cross country sa prestížnej rely zúčastnil po tretí raz. V konkurencii 178 jazdcov sa od začiatku súťaže držal na  popredných priečkach.

„Po minuloročnom nútenom odstúpení kvôli poruche motocyklu som si dal predsavzatie, že tento rok ma už nemôže nič zaskočiť. Veril som, že to dokážem a môj tím mi bol oporou. Motorka bola vďaka kvalitnému servisu vo výbornom stave a aj s úrazom ramena sme sa dokázali vysporiadať. Ďakujem všetkým, ktorí ma podporovali, či už v príprave alebo počas pretekov, hlavne rodičom, realizačnému tímu a dlhoročným partnerom za dôveru,“ povedal po ukončení pretekov Š. Svitko.

Už 32. ročník Rely Dakar v roku 2010, kde sa Štefan stal Najlepším nováčikom tejto súťaže, naznačoval úspech mladého slovenského jazdca. „Vedeli sme, že Štefan je bojovník, čo potvrdil aj na tohtoročnej rely. Predviedol vynikajúcu kondíciu, pripravenosť a disciplínu.  Teší nás, že sme jeho partnerom, a že sme mohli byť svedkami tohto výkonu,“ povedal Anton Molnár, riaditeľ Podnikovej komunikácie SLOVNAFT, a.s..

„Štefan sa krátko po návrate na Slovensko nevyhne chirurgickému zákroku „Je zázrak, že pretek s roztrhnutou manžetou ramenného rotátora vôbec dokončil,“ uviedol jeho kondičný tréner Ivan Malárik.

Na všetkých etapách Rely Dakar používal Štefan vo svojej súťažnej motorke KTM 450 oleje MOL Dynamic Moto. Aj vďaka nim bol motor motocyklu vo vynikajúcej kondícii a nebolo nutné ho v priebehu 8391 kilometrov dlhej trate pretekov  meniť.  Štefan tak bol jediným jazdcom zo špičky Dakaru, ktorý nedostal za výmenu motora 15 minútovú penalizáciu, čo mu tiež dopomohlo k 5. priečke. „Olej sme menili po každej etape. Počas celých pretekov som nezaznamenal žiadne výrazné opotrebovanie motora ani usadeniny na magnete,“ vyjadril sa mechanik Oraving-SLOVNAFT tímu František Hostinský. „Výborne zabrali aj spreje na mazanie a sprej na čistenie reťazí MOL Dynamic Moto Chain Clean O-X, ktorý sa navyše osvedčil aj na čistenie motora od oleja,“ dodal.

Štefan Svitko svojím výkonom prekonal doterajšieho držiteľa slovenského, púštneho rekordu Jara Katriňáka, ktorý v žlto-čiernych farbách Slovnaftu štartoval aj na prestížnych pretekoch Rely Dakar a v roku 2007 ako prvý Slovák, prešiel cieľom tejto najnáročnejšej svetovej súťaže a obsadil 9. miesto.

Štefan Svitko spolupracuje so Slovnaftom už niekoľko sezón. Okrem partnerstva počas celého roka,  spoločnosť podporila aj jeho prípravu a účasť  na Rely Dakar.  Za vynikajúci úspech v tohtoročnej rely  Slovnaft odmení Štefana aj dodatočnou výkonnostnou odmenou.

Štefanovi srdečne blahoželáme!

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.