05 jan. 2015

Štefan Svitko chce na Dakare podať maximálny výkon


Štefan Svitko chce na Dakare podať maximálny výkon

Motocyklový jazdec vo farbách Slovnaftu Štefan Svitko štartoval 4. januára 2015 na 37. ročníku Rely Dakar

S odhodlaním podať maximálny výkon a posunúť nahor najlepšie slovenské umiestnenie na týchto extrémnych púštnych pretekoch. Je to veľká výzva, pretože lepšie sú už len medailové pozície. Počas dvoch týždňov bude zápoliť s mimoriadne náročnou trasou na území troch štátov a ak pôjde všetko podľa plánu, 17. januára dorazí do cieľa.

Svitko sa predstaví medzi svetovou elitou po šiesty raz a práve skúsenosti sú na Dakare veľkým predpokladom k úspechu. Jeho doterajším najlepším umiestnením je 5. priečka. Na Dakare 2015 jazdí na novom, vylepšenom stroji. Motocykel KTM RallyReplica 450 má v porovnaní v jeho predchodcom o desať kilogramov menšiu hmotnosť a je lepšie ovládateľný. Špeciálny rám je z chróm-molybdénovej ocele, najväčší rozdiel je však v absencii karburátora. KTM 450 má priame vstrekovanie paliva, čo by malo byť výhodou vo vyšších nadmorských výškach. „Rád by som nadviazal na piate miesto z roku 2012. Mojim hlavným cieľom bude pokoriť slovenský rekord a vybojovať si čo najlepšie umiestnenie. Šanca uspieť je každý rok, ale kvalitných súperov je čoraz viac. Chce to šťastie a hlavne nepadať,“ naznačil svoje ambície tesne pred štartom.

Svitko má štartové číslo 18 a v Južnej Amerike háji farby Slovnaft Teamu. Premiéru na Dakare má jeho nový technicko-logistický tím v zložení Zlatko Novosad a Martin Kubačka. Sledujte ich púštnu odyseu naživo na facebookovej stránke.

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.