09 sep. 2014

Štart najvyššej slovenskej hokejovej súťaže


Štart najvyššej slovenskej hokejovej súťaže

Už o 3 dni, v piatok 12.9.2014 naplno odštartuje v poradí už 22. sezóna najvyššej slovenskej hokejovej súťaže.

Už o 3 dni, v piatok 12.9.2014 naplno odštartuje v poradí už 22. sezóna najvyššej slovenskej hokejovej súťaže TIPSPORT EXTRALIGA 2014/2015. Napriek rôznym medializovaným problémom, zástupcovia jednotlivých extraligových klubov využili efektívne leto a extraligová desiatka klubov zostáva bez zásadných zmien.

„Potvrdzujem, že všetci účastníci extraligy z uplynulej sezóny sa prihlásili do nového ročníka a uhradili členské poplatky. Všetkým manažérom patrí veľké poďakovanie, že sa ani v zložitých časoch nevzdávajú a bojujú za to, aby mohla slovenská najvyššia hokejová súťaž písať svoju ďalšiu históriu“ uviedol Vladimír Paštinský, riaditeľ spoločnosti Pro-hokej, a.s.. Súťaž už v rámci štvrtej sezóny ponesie oficiálny názov – TIPSPORT EXTRALIGA, nazvanej podľa generálneho partnera súťaže, spoločnosti TIPSPORT SK a.s., ako aj názov SLOVNAFT Play Off TIPSPORT EXTRALIGA v jej záverečnej časti.

Podobne ako v uplynulej sezóne, aj v sezóne 2014/2015 nastúpi na ľad 10 tímov. Herný systém zostáva rovnaký. V praxi to znamená, že sa bude hrať aj baráž s prvým tímom prvej ligy. Prvých 8 tímov následne odohrá po základnej časti Play off. Reprezentačnú dvadsiatku čaká v rámci TIPSPORT EXTRALIGY do konca roka 2014 štandardne 20 zápasov. S každým klubom odohrajú jeden zápas doma a jeden na súperových klziskách.

Kluby aj v novej sezóne posilnili svoje rady o niekoľko nováčikov a mladú krv. V aktuálnej sezóne sa môže najmladším vekovým priemerom (23,78 rokov) pochváliť team HK 36 HANT Skalica. Klubom s najstaršími ostrieľanými hráčmi s vekovým priemerom 29,13 rokov je klub HK Nitra.

Program úvodného kola TIPSPORT EXTRALIGY:
Začiatok : 12.9.2014
Koniec základnej časti: 24.2.2015

Program SLOVNAFT PLAY OFF TIPSPORT EXTRALIGY:
Začiatok: 28.2.2015
Posledný možný finálový zápas: 13.4.2015

Po úspechu ankety Zlatá korčuľa v minulosezónnom SLOVNAFT Play Off TIPSPORT EXTRALIGY bude v rovnakom formáte pokračovať aj v tomto ročníku, diváci budú vyberať v internetovom hlasovaní. „Aj túto sezónu sme pre fanúšikov slovenského hokeja pripravili viacero možností ako sa zapojiť do extraligového diania a prejaviť podporu svojmu klubu. V spolupráci s TV JOJ a HusteTV a ďalšími mediálnymi partnermi vyhlasujeme prvý ročník ankety Zlatá prilba o najkrajší gól TIPSPORT EXTRALIGY. Fanúšikovia budú na mesačnej báze vyberať (prostredníctvom SMS a internetového hlasovania najkrajší gól TIPSPORT EXTRALIGY a v záverečnom hlasovaní vyberú TOP gól sezóny 2014/15 TIPSPORT EXTRALIGY. Víťaz získa novú trofej – Zlatú prilbu od sochárky Miry Podmanickej. Na našom FB profile sme tiež pripravili veľké sčítavanie slovenských hokejových fanúšikov. Tak ako počas uplynulej sezóny, aj naďalej budú môcť návštevníci na každom zápase vyhrať atraktívne ceny a naši zákazníci zasa môžu tipovať TIPSPORT EXTRALIGU bez manipulačného poplatku,“ informoval Miroslav Baranec, marketingový riaditeľ spoločnosti TIPSPORT SK, a.s..

Partnerom najvyššej slovenskej hokejovej súťaže bude už po deviaty raz spoločnosť SLOVNAFT, a.s., ktorá je zároveň štvrtú sezónu generálnym partnerom play off časti extraligy. „Hokej je s výrazným náskokom najsledovanejším športom na Slovensku, čo potvrdil aj náš nedávny prieskum. Sledujú ho takmer tri štvrtiny opýtaných a až s odstupom ho nasleduje tenis, cyklistika a futbal. Hokeju sa celoročne venujeme na našom špeciálnom facebookovom profile ´Hokej nás tankuje´ a v súvislosti s novým ročníkom extraligy fanúšikom opäť prinesieme súťaže a zaujímavé informácie zo zákulisia hokejových štadiónov. Našim cieľom je zapájať fanúšikov do hokejového diania, a tak podporiť ich záujem o tento atraktívny a dynamický šport,“ povedal Anton Molnár, riaditeľ Podnikovej a marketingovej komunikácie spoločnosti SLOVNAFT, a.s.

Fanúšikovia budú aj túto sezónu môcť sledovať jednotlivé zápasy na obrazovkách RTVS.

Napriek zložitej finančnej situácie je vedenie spoločnosti Pro-hokej, a.s. pripravené spolu s partnermi pomôcť urobiť v novej sezóne 2014/2015 všetky kroky vedúce k zachovaniu a posilneniu slovenskej najvyššej hokejovej súťaže.

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.