02 máj. 2019

Slovnaft zrekonštruuje detské ihriská vo Vlčom hrdle


Slovnaft zrekonštruuje detské ihriská vo Vlčom hrdle

Deti žijúce vo Vlčom hrdle, ktoré patrí pod mestskú časť Ružinov, sa môžu tešiť na dve obnovené detské ihriská. Pribudnú hojdačky, šmykľavka aj nový hrací prvok, bezpečná dopadová plocha či lavičky na sedenie.

Zanedbané ihriská pri obytných blokoch Inovec a na Pohotovostnom sídlisku pri bratislavskej rafinérií dostanú nový šat v nasledujúcich dvoch mesiacoch. Spoločný projekt Slovnaftu a mestskej časti Ružinov vznikol na základe ohlasov obyvateľov, ktorým chýbal voľnočasový priestor pre menšie deti.

„Vo Vlčom hrdle dnes nežijú iba zamestnanci rafinérie. Obnovou ihrísk chceme ľuďom v našom susedstve vytvoriť lepšie podmienky a možnosti, ako tráviť voľný čas s deťmi. Ihriská plánujeme po rekonštrukcii odovzdať do správy mestskej časti, aby tak bola zabezpečená ich pravidelná údržba a starostlivosť.“, uviedol Gabriel Szabó, CEO SLOVNAFT, a.s..

Na ihriská pribudnú nové prevažovacie hojdačky, šmykľavka, závesné hojdačky pre deti do 3 rokov, lavičky, vylepšené a doplnené pieskovisko, nový hrací prvok ako aj nová dopadová plocha.

„Aj Vlčie hrdlo je Ružinov – hoci jeho obyvatelia sa minulé roky často cítili zabudnutí. Je pre nás dôležité, aby aj oni vedeli, že sú skutočnou súčasťou Ružinova. Vážime si spoluprácu so Slovnaftom a som presvedčený, že spolu s firmami, ktoré pôsobia v našej mestskej časti, a ktorým na ich okolí skutočne záleží, dokážeme spraviť pre Ružinovčanov veľmi veľa.“, povedal Martin Chren starosta Ružinova.

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.