03 jún. 2020

Slovnaft zrekonštruoval detské ihriská v Ružinove


Slovnaft zrekonštruoval detské ihriská v Ružinove

Dve vynovené detské ihriská pri obytných blokoch ružinovského Vlčieho hrdla opäť slúžia deťom. Slovnaft investoval do rekonštrukcie 35 tisíc eur a ihriská odovzdal do správy mestskej časti Ružinov.

Symbolicky ku Dňu detí prevzala mestská časť Ružinov od Slovnaftu vynovené detské ihriská pri obytných blokoch Inovec a na Pohotovostnom sídlisku vo Vlčom hrdle. Obidve majú modernú bezpečnú dopadovú plochu, hojdačky, šmykľavky, nové hracie prvky, lavičky a smetné koše.

„Chceli sme vytvoriť rodinám v našom susedstve lepšie podmienky a rozšíriť možnosti, ako tráviť voľný čas s deťmi. Ihriská odovzdávame do správy mestskej časti. Budú tak mať pravidelnú údržbu a potrebnú starostlivosť“, uviedol Gabriel Szabó, CEO SLOVNAFT, a.s.

„Vlčie hrdlo bolo dlhé roky opomínanou súčasťou Ružinova a sme radi, že sa to začína meniť aj vďaka spolupráci so Slovnaftom. Detské ihriská sú miestom, kde sa stretávajú deti, rodičia, starí rodičia, a preto je pre nás dôležité, aby boli bezpečné a pekné. Vážime, že spoločnosť Slovnaft aj takto vyšla v ústrety nielen mestskej časti, ale najmä ľuďom, ktorí sa tu v okolí rozhodli žiť,“ povedal starosta Ružinova Martin Chren.

Slovnaft dlhodobo podporuje miestne komunity. V rámci grantového programu Dobrý sused poskytuje financie na projekty kultúrneho a sociálneho rozvoja mestských častí v okolí bratislavskej rafinérie. Pri opätovnom otvorení základných a materských škôl poskytol Slovnaft viac ako tisíc litrov účinnej dezinfekcie viacerým v Bratislave, aby mohli zodpovedne zabezpečiť návrat detí a malých žiakov do školských lavíc.

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.