23 dec. 2020

Slovnaft podporí linku dôvery Nezábudka, prispieť môžu aj zákazníci čerpacích staníc svojim BONUS bodmi


Slovnaft podporí  linku dôvery Nezábudka,  prispieť môžu aj zákazníci čerpacích staníc svojim BONUS bodmi

Bratislava, 22. decembra 2020 – Krízová linka Nezábudka, ktorú prevádzkuje Liga za duševné zdravie, získala pred koncom tohto roka peňažnú podporu 10 000 eur od Slovnaftu. Činnosť linky môžu finančne podporiť aj zákazníci čerpacích staníc Slovnaft - členovia vernostného BONUS klubu - darovaním svojich BONUS bodov.

Linka dôvery Nezábudka, ktorú mesačne vyhľadá až 1 200 ľudí, funguje ako poradňa pre tých, ktorých trápi frustrácia, samota a strach. Počet volajúcich sa najmä vzhľadom na nútenú izoláciu počas pandémie koronavírusu strojnásobil. Linka však tento nápor nie je schopná plne pokryť a sama sa ocitla v krízovej situácii. Slovnaft preto spúšťa v rámci svojho zákazníckeho vernostného programu BONUS klub kampaň, v ktorej môžu jeho členovia venovať svoje BONUS body na podporu činnosti linky. Darované body v podobe finančného ekvivalentu 2, 5 alebo 10 eur poputujú na pomoc linky Nezábudka.  Okrem tejto kampane Slovnaft podporil fungovanie linky aj priamo, sumou 10 000 eur.

„Ľuďom, ktorých zasiahla pandémia koronavírusu, pomáhajú nielen lekári v našich nemocniciach, ale aj odborníci na krízovej linke Nezábudka. Slovnaft pomôže v závere roka linke dôvery ľahšie zvládnuť počet volajúcich a možnosť podporiť ju majú aj naši členovia vernostného BONUS klubu výmenou za svoje nazbierané BONUS body,“ povedala riaditeľka maloobchodu spoločnosti Slovnaft Timea Reicher.

„Kto rýchle dáva, dvakrát dáva, a to platí aj o finančnom dare od Slovnaftu. Finančnú podporu použijeme na znásobenie služieb na linke, aby sme vedeli obslúžiť ešte väčšie množstvo klientov. Je to veľmi frustrujúce pre človeka, ktorý je v núdzi alebo v krízovej situácii a nevie sa k nám dovolať z dôvodu vyťaženosti Linky dôvery Nezábudka,“ hovorí riaditeľ Ligy za duševné zdravie SR Martin Knut.

Liga za duševné zdravie sa venuje pomoci, podpore a osvete v oblasti duševného zdravia. Jej Linka dôvery Nezábudka pomáha v krízových situáciách, prináša pokoj v duši a dokonca zachraňuje životy. Kvalifikované poradenstvo poskytujú vyškolení profesionáli z oblasti psychiatrie, psychológie a sociálnej práce. Ponúkajú emočnú podporu, konkrétne rady v ťažko riešiteľných alebo naliehavých situáciách, možnosť ventilácie a emočného odreagovania, informácie o možnosti ďalšieho riešenia problémov.

Slovnaft patrí na Slovensku k lídrom v oblasti CSR a firemnej filantropie. Aj počas pandémie koronavírusu Slovnaft naďalej podporuje rozvoj športu, kultúry na Slovensku a ochranu životného prostredia. Zároveň zintenzívnil pomoc pre zdravotníctvo darovaním pľúcnych ventilácií a dezinfekcie, aby zdravotnícke zariadenia účinne zvládali šírenie infekcie.

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.