21 dec. 2011

Slovnaft opäť na Dakare! Štefan Svitko na 34. ročníku Rely Dakar s podporou a vo farbách Slovnaftu


Slovnaft opäť na Dakare! Štefan Svitko na 34. ročníku Rely Dakar s podporou a vo farbách Slovnaftu

Už len niekoľko dní nás delí od štartu Rely Dakar 2012. Na týchto najnáročnejších pretekoch sveta sa opäť objavia farby Slovnaftu. Bude ich reprezentovať 3-násobný majster Európy a 13-násobný majster Slovenska v enduro a cross country Štefan Svitko.

Už v závere novembra sa vo francúzskom prístave Le Havre uskutočnilo odovzdanie kompletného technického vybavenia väčšiny Dakar tímov, ktoré sa po nalodení v predstihu pred súťažiacimi posádkami plavilo k brehom Južnej Ameriky. Svitkov nový Oraving-SLOVNAFT team vypravil na cestu špeciálne upravované sprievodné vozidlo, motocykel KTM 450, potrebné náhradné diely a technické vybavenie.

Tesne pred odletom do Južnej Ameriky si Štefan Svitko od spoločnosti SLOVNAFT, ktorá je dlhoročným generálnym partnerom tohto mladého a mimoriadne úspešného jazdca, prevzal aj doplnkovú výbavu, určenú špeciálne na toto náročné dobrodružstvo: kompletné oblečenie pre seba a svoj tím.

Rely Dakar 2012 bude pre Štefana Svitka už jeho tretím vystúpením na tejto svetovej súťaži. Ako prvý reprezentant Slovenska dokončil Rely Dakar 2010 hneď pri svojej premiére, pričom obsadil vynikajúce 13. miesto a získal prestížne ocenenie „Najlepší nováčik Rely Dakar 2010“. Aj počas uplynulého ročníka súťaže zabojoval, ale technické problémy ho prinútili ukončiť ju už po 8. etape.

Štefana Svitka bude tretí rok po sebe na Dakare sprevádzať skúsený mechanik František Hostinský a jeho tím tento rok po prvý raz doplní aj kondičný tréner Ivan Malárik, s ktorým Štefan už dlhšiu dobu pracuje na  fyzickej a psychickej príprave.

Štefan Svitko vo svojich pretekárskych motorkách a servisných vozoch používa a testuje oleje a špeciálne mazivá produktového radu MOL Dynamic, ktoré sú svojimi parametrami určené aj do extrémnych prevádzkových podmienok a budú zabezpečovať optimálne mazanie jeho motocyklu na extrémne náročných pretekoch Rely Dakar.

Štefanovi držíme palce.

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.