16 nov. 2016

Slovnaft ocenil najlepšie diplomové práce i úspech chemikov na Medzinárodnej Chemickej Olympiáde


Slovnaft ocenil najlepšie diplomové práce i úspech chemikov na Medzinárodnej Chemickej Olympiáde

Slovnaft už po 10. krát slávnostne odovzdal ceny pre najlepšie diplomové práce v súťaži Naj diplomovka a zároveň ocenil úspech mladých stredoškolákov na prestížnej Medzinárodnej Chemickej Olympiáde.

Do súťaže Naj diplomovka sa v tomto roku prihlásilo 17 diplomových prác z deviatich fakúlt a štyroch rôznych univerzít. Spomedzi nich vybrali odborníci v danej oblasti pracujúci v Slovnafte tri najlepšie práce. Tie napísali Lucia Bačkayová z Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, Jozef Halás z Fakulty chemickej a potravinárskej technológie Slovenskej technickej univerzity a Ján Bendžuch zo Strojníckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach. Všetci traja ocenení dnes pracujú v spoločnosti Slovnaft, kde sú súčasťou absolventského programu Growww.

Veľký úspech sa podarilo dosiahnuť aj mladým chemikom na Medzinárodnej Chemickej Olympiáde 2016 v gruzínskom meste Tbilisi. Už po tretíkrát sa na stupňoch víťazov ocitol Jakub Obuch z Gymnázia J. Hollého v Trnave. V striebornom pásme sa umiestnil aj spolu s Adamom Svítokom z Gymnázia V. B. Nedožerského v Prievidzi. Bronzové pásmo si vybojovali Samuel Andrejčák z  Gymnázia V. B. Nedožerského v Prievidzi a Filip Čermák z Gymnázia na Golianovej 68 v Nitre.

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.