30 aug. 2010

SLOVNAFT Extraliga vstupuje do 18. sezóny desaťčlenná


SLOVNAFT Extraliga vstupuje do 18. sezóny desaťčlenná

Presne 137 dní trvala hokejová prestávka od posledného finálového stretnutia predošlého ročníka SLOVNAFT Extraligy medzi majstrovským tímom Košíc a vicemajstrom z Bratislavy.

V utorok 7. septembra 2010 sa znovu otvoria brány extraligových štadiónov a rozhodcovia vhodia prvé buly v novom ročníku najvyššej hokejovej súťaže na Slovensku – SLOVNAFT Extraligy. Hneď na úvod sa bude hrať šláger. Žrebovanie 18. ročníka súťaže určilo, že už v 1. kole sa stretnú poslední finalisti – Slovan privíta majstrovské Košice.

Od 23. apríla 2010, kedy bola košická Steel Arena svedkom osláv majstrovského titulu, zažili hokejoví fanúšikovia na Slovensku ešte niekoľko zaujímavých hokejových chvíľ. Držali palce našej hokejovej reprezentácii na MS 2010, tešili sa z víťazstva dvojice Slovákov v NHL a následne z osláv príchodu Stanley cupu na Slovensko a prestávku im spestrilo aj vyhlásenie ankety Zlatý puk 2010.

O nečakané vzrušenie sa tento rok postarali predstavitelia českej spoločnosti z Hradca Králové, ktorí – keď neuspeli na domácej (českej) pôde ¬– pokúsili sa o nemožné a chceli hrať KHL v Poprade. Zaujímavý projekt však postavili na amatérskych základoch a nakoniec ho zrušili samotní predstavitelia KHL. V súvislosti s Popradom sa veľa hovorilo aj tesne pred štartom nového ročníka SLOVNAFT Extraligy. Predstavitelia spoločnosti Pro Hokej, a.s., v závere minulej sezóny sprísnili pravidlá pre udeľovanie súťažnej licencie. Každý rok ju môžu iba kluby, ktoré preukážu vysporiadanie svojich dlhov z predchádzajúceho obdobia. To sa do určeného termínu nepodarilo práve Popradčanom, ktorým dala exekutíva slovenského hokeja poslednú šancu na nápravu do 14 dní pred začiatkom SLOVNAFT Extraligy. Predstaviteľom HK Poprad sa nakoniec podarilo podmienku splniť a 18. ročník SLOVNAFT Extraligy sa predsa len začne podľa pôvodného vyžrebovania s desiatimi účastníkmi.

„Extraliga sa oproti minulej sezóne zúžila o dvoch účastníkov – z dvanástich na desať. Som presvedčený, že to zvýši kvalitu súťaže už od úvodných kôl a pritiahne ešte viac fanúšikov,“ povedal riaditeľ Pro Hokej a.s. Vladimír Paštinský.

Jedenástym tímom, ktorý bude hrať v najvyššej súťaži už tretí rok, je reprezentačná dvadsiatka pod hlavičkou púchovského tímu.  „V prvom rade chcem poďakovať všetkým predstaviteľom našich extraligových klubov, že dali zelenú pokračovaniu tohto projektu aj v ročníku 2010/2011. Je nepopierateľným faktom, že z„dvadsiatky sa do materských klubov vracajú „hotoví“ hráči, ktorí aj napriek  mladému veku obsadzujú stabilné miesta v základných zostavách svojich klubov,“ povedal pred začiatkom súťaže generálny sekretár SZĽH Ján Taraba.

Pre spoločnosť SLOVNAFT, a.s., sa začína piata sezóna v úlohe generálneho partnera extraligy, čo je najdlhšie a najstabilnejšie partnerstvo počas našej slovenskej najvyššej hokejovej domácej súťaže. “Veríme, že toto partnerstvo bolo a je prínosom pre slovenský hokej a všetkých jeho priaznivcov. Hokeju, ale predovšetkým extraligovým fanúšikom, prajeme atraktívnu, dobrými výsledkami a výkonmi nabitú sezónu,“ doplnil Anton Molnár, hovorca spoločnosti SLOVNAFT, a.s., a vyjadril nádej, že nová sezóna bude minimálne taká vydarená ako predošlá.

Sezóna 2010/2011 bude v závere vyšperkovaná 75. majstrovstvami sveta, ktoré sa od 29. apríla 2011 uskutočnia v Bratislave a Košiciach. Aj tejto vrcholovej udalosti sa musel prispôsobiť žreb extraligy, ktorá spozná svojho majstra o dva týždne skôr ako vlani – najneskôr už 11. apríla, kedy je naplánované rozhodujúce siedme stretnutie finále play off. V ňom by nechceli chýbať hokejisti bratislavského Slovana. Bratislavský tím má na finále motiváciu navyše – majstrovstvá sveta „presťahovali“ tento klub na rok a pol do ružinovského „skleníka“ a do prestavaného a zmodernizovaného domovského stánku – na Zimný štadión Ondreja Nepelu sa slovanisti vrátia na prelome februára a marca budúceho roku. „Hoci to nie je v našich silách a situáciu nevieme ovplyvniť, verím, že finálny termín na dokončenie prestavby štadióna bude dodržaný a fanúšikovia hokeja na Slovensku uvidia zápasy play off už v najmodernejšej  hokejovej hale na Slovensku,“ povedal generálny manažér belasých a predseda predstavenstva Pro Hokej a.s. Maroš Krajči.

Program úvodného kola SLOVNAFT Extraligy – utorok 7. septembra 2010:

17:00 h: Martin – Poprad, Skalica – Nitra, Bystrica    – Žilina
17:30 h: Trenčín –  Zvolen, Slovan –    Košice

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.