15 jún. 2010

SLOVNAFT Extraliga do novej sezóny 2010/2011 štíhlejšia


SLOVNAFT Extraliga do novej sezóny 2010/2011 štíhlejšia

Dnes sa v Bratislave uskutoční žrebovanie v poradí 18. ročníka najvyššej hokejovej súťaže na Slovensku. Rozhodne sa tak o dvojiciach, ktoré sa stretnú v úvodných kolách SLOVNAFT Extraligy v sezóne 2010/2011, ktorá začína v utorok 7. septembra 2010.

V novom ročníku sa po zoštíhlení súťaže predstaví desať mužstiev a reprezentačné družstvo do 20 rokov.

Všetkých desať extraligistov a taktiež juniorské reprezentačné družstvo ako jedenásty účastník SLOVNAFT Extraligy sa musia pred novou sezónou vyrovnať s ťažkou ekonomickou situáciu – hospodárska kríza ešte zďaleka neskončila a jej dopad cíti aj slovenský šport.

„Aj uplynulá, v poradí už štvrtá sezóna spolupráce so spoločnosťou SLOVNAFT, a.s. nám opäť potvrdila, že rozhodnutie podporovať najvyššiu hokejovú súťaž z pohľadu Pro Hokeja a verím, že rovnako tak aj pre Slovnaft bolo správne. Spojenie Slovnaftu a Extraligy je totiž pevne zakorenené v mysliach hokejových fanúšikov a vďaka výraznej podpore Slovnaftu sa súťaž ekonomicky stabilizovala a finančne si polepšili aj jednotlivé kluby. Vysoko si ceníme prístup Slovnaftu, ktorý aj v časoch celosvetovej hospodárskej krízy je kľúčovou oporou najvyššej hokejovej súťaže. Do novej sezóny 2010/2011 by som si želal, aby sme na jej konci mohli hovoriť o skvelej a divácky atraktívnej sezóne, k čomu veríme prispeje výborná spolupráca s našim generálnym partnerom,“ povedal riaditeľ riadiaceho orgánu najvyššej domácej súťaže – spoločnosti Pro Hokej a.s., Vladimír Paštinský.

Budúca sezóna bude z pohľadu slovenského hokeja výnimočná – na konci mája budeme prvýkrát v histórii hostiť šestnásť najlepších tímov sveta na svetovom šampionáte v Bratislave a Košiciach. Aj z toho dôvodu vedenie súťaže prispôsobilo termín 18. ročníka SLOVNAFT Extraligy „Snažili sme sa ho čo najviac zosúladiť s medzinárodnými termínmi a v rámci spolupráce s reprezentačnou dvadsiatkou aj s potrebami juniorského výberu v príprave na majstrovstvá sveta tejto vekovej kategórie,“ pripomenul Vladimír Paštinský a doplnil: „Hracie dni reprezentačného družstva do 20 rokov budú streda a štvrtok. Pred svojim svetovým šampionátom odohrajú spolu 20 zápasov, po MS to bude ďalších 10 stretnutí. SLOVNAFT Extraliga sa začne 7. septembra 2010 a bude rozdelená do šiestich častí, takže mužstvá v základnej časti sa stretnú systémom trikrát doma, trikrát vonku.“

„Slovnaft bude generálnym partnerom najvyššej hokejovej súťaže piatu sezónu, čo je v novodobej histórii slovenského hokeja najdlhšie partnerstvo na úrovni domácej súťaže. Spojenie SLOVNAFT Extraliga sa tak zapíše do histórie ako doteraz najstabilnejšie domáce hokejové partnerstvo. Veríme, že toto partnerstvo bolo a je prínosom pre slovenský hokej a všetkých jeho priaznivcov. Budúcu sezónu nás čaká výnimočný ročník, ktorý vyvrcholí hokejovými majstrovstvami sveta v domácom prostredí. Aj pre tento fakt očakávame, že sezóna 2010/2011 bude po diváckej a hernej stránke ešte atraktívnejšia a zaujímavejšia,“ povedal riaditeľ Podnikovej komunikácie spoločnosti SLOVNAFT, a.s. Anton Molnár.

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.