01 máj. 2015

SLOVNAFT Cup získali po prvý raz Trenčania


SLOVNAFT Cup získali po prvý raz Trenčania

Futbalový SLOVNAFT Cup 2014/2015 vyhral klub AS Trenčín. Mužstvo spod hradu Matúša Čáka vo finálovom zápase najvyššej futbalovej pohárovej súťaže po penaltovom rozstrele porazilo svojho rivala FK Senica a premiérovo získalo cennú trofej. Spolu s pohárom patrí Trenčanom aj vstupenka do futbalovej Európy – postup do Európskej ligy.

Vo finálovom stretnutí SLOVNAFT Cupu – Slovenského pohára v úvode mája sa na štadióne NTC v Poprade stretla dvojica rovnako silných mužstiev. Predpovedať výsledok bolo takmer nemožné. Hráči AS Trenčín mali síce v hľadisku výraznú prevahu fanúšikov, avšak po predĺžení uhrali len remízový stav 2:2. Dráma vyvrcholila streľbou zo značky pokutového kopu, kde športová šťastena rozhodla o víťazstve AS Trenčín.

Už v úvode finále sa ujalo vedenia mužstvo zo Záhoria, keď si strelil “vlastenca” pravý obranca Čögley. Trenčania sa zaktivizovali a v 36. minúte vyrovnali presným zásahom legionára z Nigérie Ibrahima Rabia. Ďalšie príležitosti Trenčanov však zostali v riadnom hracom čase nevyužité. Ani v predĺžení sa finalistom nepodarilo rozhodnúť , kto bude majiteľom trofeje, a tak prišiel infarktový penaltový rozstrel, v ktorom Rundič zaknihoval víťazstvo pre AS Trenčín.

Premiérové víťazstvo v najvyššej futbalovej pohárovej súťaži Trenčania náležite oslávili a môžu sa začať pripravovať na futbalovú Európu.

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.