01 máj. 2017

SLOVNAFT CUP UZAVREL ĎALŠÍ VYDARENÝ ROČNÍK


SLOVNAFT CUP UZAVREL ĎALŠÍ VYDARENÝ ROČNÍK

Vo finálovom zápase najvyššej slovenskej pohárovej súťaže SLOVNAFT Cup futbalisti favorizovaného Slovana Bratislava zdolali v Národnom tréningovom centre v Poprade druholigovú Skalicu jasne 3:0 a zdvihli nad hlavu vytúženú trofej. Pre bratislavský futbalový klub je to siedme víťazstvo v histórii samostatného Slovenska a vstupenka do futbalovej Európy. Skalica bojovala o svoj prvý triumf a hlavne v prvom polčase dala Slovanu zabrať.

V sezóne 2016/2017 štartovalo v SLOVNAFT Cupe 170 futbalových tímov. Z prvých dvoch najvyšších líg ich bolo 33 a z regiónov sa zaregistrovalo až 137 mužstiev, ktoré v predošlej sezóne hrali v tretej a štvrtej lige. Prvé kolo SLOVNAFT Cupu bolo v kompetencii regionálnych futbalových zväzov. Najvyššie nasadené kluby nastúpili podľa pravidiel do súťaže až od druhého kola, a potom následne aj v treťom kole. Tretie kolo vytvorili dvojičky zložené z víťazov dvoch po sebe idúcich zápasov druhého kola.

Pre malé kluby to bola opäť veľká škola skúseností a pre fanúšikov futbalový sviatok. SLOVNAFT Cup aj v tomto ročníku umožnil vidieckym klubom zahrať si v tej istej súťaži, ktorú hrá aj slovenský majster a po jednom dobrom výsledku a pri troche šťastia mali šancu stretnúť sa s ním aj na ihrisku.

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.