23 apr. 2019

SLOVNAFT CUP: O víťazstvo zabojujú Trnava a Žilina


SLOVNAFT CUP: O víťazstvo zabojujú Trnava a Žilina

Najvyššia futbalová pohárová súťaž na Slovensku už pozná finálovú dvojicu. V jubilejnom 50. ročníku zabojujú o víťazstvo FC Spartak Trnava a MŠK Žilina. O tom, kto zdvihne nad hlavu cennú trofej, sa rozhodne 1. mája 2019 na štadióne FC Nitra.

Tímy Trnavy a Žiliny sa do finále prebojovali v dvojkolových semifinálových zápasoch. Spartak Trnava na svojej ceste do Nitry porazil Senicu a futbalisti MŠK Žilina si spečatili postup víťazstvom 2:0 nad Michalovcami v semifinálovej odvete. Víťaz súťaže sa stane držiteľom putovného pohára, dostane finančnú odmenu, a zároveň má právo reprezentovať Slovensko v Európskej lige 2019/2020.

Jedným z darčekov k 50-ročnému jubileu najvyššej pohárovej súťaže je nová trofej pre víťaza. Verejnosť ju zatiaľ nepozná, prvýkrát bude odhalená až pri slávnostnom odovzdávaní víťazovi 1. mája 2019 v Nitre. Podľa slov akademického sochára docenta Ferdinanda Chrenku, ktorý rozhodoval o víťazovi, je pohár originálnou kompozíciou, ktorá predstavuje letiacu energiu, je v nej sila výkopu, rafinovaná kľučka útočníka, nechytateľná strela do protipohybu brankára, aj trepotajúca sa lopta v sieti súpera.

Na snímke vpravo hráč Trnavy Marek Janečka a hráč Senice Mihovil Klapan v 1. zápase semifinále Slovnaft Cup-u medzi FC Spartak Trnava a FK Senica v Trnave v stredu 3. apríla 2019. FOTO TASR – Lukáš Grinaj

Slovnaft sa stal partnerom najvyššej futbalovej pohárovej súťaže pred siedmymi rokmi. Slovenský futbalový zväz uzavrel partnerstvo so Slovnaftom v súťažnom ročníku 2011/2012 a po prvýkrát v histórii získala táto pohárová súťaž titulárneho partnera. V sezóne 2018/2019 vstúpilo do súboja o futbalový Slovnaft Cup rekordných 236 klubov.

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.