12 júl. 2022

SLOVNAFT CUP: 54. ročník súťaže s historicky najvyšším počtom tímov


SLOVNAFT CUP: 54. ročník súťaže s historicky najvyšším počtom tímov

Najvyššia futbalová pohárová súťaž na Slovensku prelomila doterajší rekord v počte prijatých prihlášok. O trofej Slovnaft Cup v ročníku 2022/23 bude súperiť 255 tímov. Do súťaže sa môžu zapojiť všetky slovenské kluby od Fortuna ligy po šiestu najvyššiu súťaž. Aktuálny ročník začína predkolom 27. júla.

„Do pohára sa prihlásilo 26 klubov z Bratislavského futbalového zväzu, 58 zo Západoslovenského futbalového zväzu, 73 zo Stredoslovenského futbalového zväzu, 40 z Východoslovenského futbalového zväzu, 12 fortunaligistov, 14 druholigistov a 32 treťoligistov,“ informuje Slovenský futbalový zväz.

Doteraz najviac tímov sa zúčastnilo jubilejného 50. ročníka súťaže, v sezóne 2018/19, kedy ich bojovalo o trofej 232. Tohtoročný rekord organizátorov potešil.

„Splnilo sa mi jedno vyslovené prianie spred niekoľkých rokov, aby sa do Slovnaft Cupu zapojilo viac ako 250 mužstiev. Teraz sa to stalo skutočnosťou, teší ma veľký záujem,“ uviedol vedúci oddelenia riadenia súťaží Miroslav Richtárik.

„Pohárová súťaž bude opäť vo väčšej pozornosti verejnosti, fanúšikovia sa môžu tešiť v úvodných kolách na vyšší počet regionálnych a oblastných derby zápasov a tí úspešnejší sa budú môcť tešiť na stretnutia s tímami z najvyšších súťaží. Opäť sme dokázali priblížiť veľké slovenské mužstvá ku konfrontáciám s družstvami z dedín a malých miest, kde sú takéto súboje sviatkom a očakáva sa aj väčšia divácka kulisa,“ doplnil.

Aktuálna sezóna Slovnaft Cupu 2022/23 začína už tento mesiac predkolom a pokračuje siedmimi kolami – od prvého až po finále. Najbližším hracím dňom predkola je streda 27. júla, kedy o postup do 1. kola zabojuje 50 mužstiev. Postupujú víťazi zápasov, teda 25 tímov.

Ako je pri Slovnaft Cupe dobrým zvykom, aj v tomto ročníku sa môžu tešiť fanúšikovia na priame prenosy z pohárových zápasov v televízii JOJ Šport a na Futbalnet.TV. Pokračuje aj populárne hlasovanie o najužitočnejšieho hráča, ktorý získa Zlaté trenky od oficiálneho reklamného partnera – spoločnosti betRing.

Obhajcom trofeje sú hráči Spartaka Trnava, ktorí vo finále minulého ročníka zvíťazili nad Slovanom Bratislava.

Vďaka nášmu partnerstvu robí najvyššia národná futbalová pohárová súťaž radosť fanúšikom a fanúšičkám už 11. rok pod názvom Slovnaft Cup.

#SpoluDokazemeVela

Galéria

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.