03 mar. 2014

Slovnaft a Stredoeurópska nadácia podporia 53 mladých talentov


Slovnaft a Stredoeurópska nadácia podporia 53 mladých talentov

Spoločnosť Slovnaft a Stredoeurópska nadácia podporia z grantového programu Talenty Novej Európy 53 detí a mladých ľudí v oblasti kultúry, športu a vedy. Do aktuálneho siedmeho ročníka sa prihlásilo spolu 206 záujemcov o grant, najlepší si rozdelia 66 tisíc eur.

Sú mladí, ctižiadostiví, a navyše aj talentovaní. Tomáš Džurný je už majstrom sveta juniorov vo vodnom slalome v C1J a pred sebou má ďalšie méty – majstrovstvá sveta juniorov, ktoré budú tento rok v Austrálii. Eva Rabchevska, 17-ročná dievčina je husľovou virtuózkou a chystá sa na medzinárodnú súťaž do USA. Mladá animátorka Eva Lavríková má síce iba 14 rokov, ale Slovenského detského Oscara za audiovizuálnu a multimediálnu tvorbu už vlastní. Jej snom je mať vlastný fotoaparát s pripojením na animačný program. Títo mladí ľudia už majú niečo za sebou, ale veľké predsavzatia pred sebou. Slovnaft im práve prostredníctvom programu Talenty Novej Európy pomáha získať finančné prostriedky a rozvíjať tak ďalej svoj talent v oblasti vedy, umenia alebo športu. V grantovom programe môžu získať príspevok na zahraničnú stáž či kurz, tréning, hudobný nástroj, alebo športovú výstroj.

O víťazoch vždy rozhoduje odborná porota. V aktuálnom ročníku jej členmi boli odborníci z Fakulty telovýchovy a športu UK, Vysokej školy výtvarných umení, či Slovenskej akadémie vied. Členom poroty bol tiež motocyklový pretekár Štefan Svitko a herec Lukáš Latinák.

Grantový program Talenty Novej Európy je určený pre žiakov a študentov základných škôl, stredných škôl, ako aj vysokých škôl a univerzít s vynikajúcimi výsledkami na domácej či medzinárodnej scéne, ktorí majú jasnú predstavu o svojom ďalšom napredovaní a chcú ďalej rozvíjať svoj talent, teda čokoľvek čo ich posunie ďalej pri rozvoji talentu.

„Nie je nič horšie, ako premrhaný a nevyužitý talent. Aj preto sme radi, že môžeme každý rok podporiť cieľavedomých mladých ľudí pri ich ceste za úspechom,“uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti SLOVNAFT, a.s., Oszkár Világi.

„Tento rok bol výnimočný. Výkony mnohých mladých ľudí, ich kultivovaný prejav a snaha dosiahnuť dobrý výsledok prekvapil aj porotu a vybrať tých najlepších bolo ťažké ,“ dodala výkonná riaditeľka Stredoeurópskej nadácie Szilvia Czuczor.

Slovnaft a Stredoeurópska nadácia spustili grantový program Talenty Novej Európy v roku 2006 a doposiaľ podporili takmer/viac ako 293 talentov sumou takmer 460 tisíc eur.

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.