07 dec. 2021

Slovnaft a BUDIŠ ponúknu zákazníkom praktické pomôcky na odovzdávanie PET fliaš


Slovnaft a BUDIŠ ponúknu zákazníkom praktické pomôcky na odovzdávanie PET fliaš

Slovnaft v spolupráci so spoločnosťou BUDIŠ, a.s. ponúkne vo svojej sieti čerpacích staníc zákazníkom praktické pomôcky pre ľahšie odovzdávanie PET fliaš a plechoviek v rámci zálohovacieho systému. Slovnaft ponúkne motoristom praktickú odkladaciu tašku do auta na šesť kusov použitých PET fliaš. BUDIŠ chce zase rozdať zákazníkom odnosky a plátenné tašky, ktoré umožnia pohodlne odniesť šesť až deväť kusov prázdnych PET fliaš či plechoviek naspäť do obchodu.

„Na našich čerpacích staniciach sa ročne predá viac ako 9 miliónov nealkoholických nápojov v PET fľašiach. Asi nikto nemá rád, keď sa mu v aute povaľujú prázdne fľaše, preto našim zákazníkom počas budúceho roka ponúkneme praktický odkladací box – tašku, kde môžu prázdne PET fľaše bezpečne odložiť a neskôr ich pohodlne odniesť na vrátenie,“ približuje Ján Predanocy, zodpovedný za maloobchodný predaj a prevádzku čerpacích staníc Slovnaft. Zároveň dodáva, že iniciatíva rozširuje ekologické riešenia, ktoré Slovnaft ponúka svojim maloobchodným zákazníkom. „Takmer v celej sieti čerpacích staníc Slovnaft môžu zákazníci odovzdať použitý kuchynský olej. Túto službu poskytujeme už viac ako 10 rokov. Kvalitnú kávu si zákazníci môžu vychutnať z keramických Fresh Cupov, a nemusia tak používať jednorazové poháre. Na vybraných čerpacích staniciach ponúkame priame tankovanie kvapaliny do ostrekovačov z Ekotanku, čím opäť znižujeme objem plastového odpadu, ktorý vytvárajú obaly,“ dodáva J. Predanocy.

„Chceme ľuďom zjednodušiť odnášanie PET fliaš. Zálohovanie vítame a podporujeme, pretože prispeje k efektívnej recyklácii použitého PET materiálu, ktorý sa tak môže opätovne premeniť na novú PET fľašu. A to je významný príspevok k ochrane životného prostredia.“,hovorí Juraj Slaninka, riaditeľ nealko segmentu BUDIŠ, a.s..

Slovenský dizajn

Obidve firmy sa spojili so známym slovenským návrhárom a dizajnérom Ferom Mikloškom, ktorý navrhol vizuál odnosiek aj tašiek. „Na taške je tak trochu provokatívny nápis Plastic is Fantastic, ktorý vyjadruje aj naše presvedčenie, že plasty môžu byť príjemnou súčasťou našich životov za predpokladu, že s nimi budeme narábať efektívne, a najmä ich budeme recyklovať.“, vysvetľuje J. Slaninka z BUDIŠ, a.s.

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.