27 apr. 2017

SLNOVRAT NA DUNAJI


SLNOVRAT NA DUNAJI

Iniciatíva nadačného programu Dunajský fond, podporovaného Slovnaftom, je oslavou rieky a života, ktorý je s ňou spojený. Prvý ročník série podujatí, ktoré trvajú počas celého júna, sa uskutočnil v roku 2016 na úseku Dunaja od Devína až po Štúrovo, a tiež na Malom Dunaji. Podujatia Slnovratu na Dunaji sú na sebe nezávislé, spájajú ich len rieka a prvý letný mesiac. Zostáva na organizátoroch, akým spôsobom sprístupnia ľuďom rieku – či priamo v kontakte s vodou, alebo na brehu. Počas prvého Slnovratu na Dunaji otvorili pre verejnosť svoje dvere lodenice Klubu vodného slalomu Karlova Ves, Na Malom Dunaji sa člnkovali dospelí aj deti, slávnostne bol otvorený Náučný chodník Od mlyna k mlynu, náučná vodácka túra po Dunaji a uskutočnili sa desiatky ďalších aktivít.

Nadačný program Dunajský fond, do ktorého patrí aj Slnovrat na Dunaji, funguje od septembra 2015 s podporou Slovnaftu, Bratislavského samosprávneho kraja, hlavného mesta a Starého Mesta. Dunajský fond predstavuje otvorenú neziskovú platformu, ktorá združuje finančné, nefinančné a ľudské zdroje pre rozvoj verejnoprospešných aktivít a verejne prístupných priestranstiev v okolí slovenského toku Dunaja, vrátane Malého Dunaja.

Fotogaléria

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.