Zlatá rybka EVO

Komunity

21/38
Zlatá rybka EVO

Unikátny charitatívny program Zlatá rybka EVO od roku 2005 do 2007 splnil sny vyše 300 dlhodobo chorým deťom. Tento celonárodný filantropický projekt zároveň získal významné ocenenie dar roka Slovenskej humanitárnej rady, ale hlavne si získal srdcia detí, ktorým splnil ich tajné sny nemateriálneho charakteru.

Veľvyslancom projektu a jeho veľkým fanúšikom bol významný detský chirurg Prof. MUDr. Siman, PhD. Vysoko oceňoval, že takýto projekt vôbec vznikol. Zlatá rybka EVO robila deti šťastnými, pretože dokázala splniť aj taký sen, akým je lietanie vrtuľníkom nad Tatrami, osobné stretnutie s tenistom Dominikom Hrbatým či hokejistom Jánom Laššákom, moderovanie správ v TV Markíza…

Ambíciou projektu, ktorú sa podarilo bohato naplniť, bolo prispieť k tomu, aby dlhodobo choré a/alebo postihnuté deti mohli prežiť svoj najtajnejší sen, na chvíľu zabudnúť na svoju bolesť a utrpenie a podporiť tak ich uzdravenie. Projekt bol určený deťom vo veku od 5 do 14 rokov.

Súčasťou projektu bola výstava fotografií  v chránenej dielni Radnička v Bratislave, ktorá umožnila zdieľať návštevníkom radosť detí.  Prostredníctvom 80-tich fotografií mohla široká verejnosť „prežiť“ silné emócie, zážitky, radosť a slzy šťastia nielen detí, ale aj ich rodičov, ktorí videli svoje deti vďaka snu splnenému Zlatou rybkou EVO na chvíľu šťastné a plné nádeje.

Fotogaléria

    Kontakt

    Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

    Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

    Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.