Štúdio L+S

Kultúra

17/38
Štúdio L+S

„Mať v duši trošku smútku a neprestať sa smiať. Tak sa rodí ozajstný humor," povedal raz Milan Lasica. Spolu s Júliusom Satinským vytvorili herecké duo, ktoré poznalo a uznávalo niekoľko generácií. Po dvoch odvážnych a novátorských velikánoch inteligentného humoru bola pomenovaná aj unikátna divadelná scéna: Štúdio L+S. Aj my sme prispeli na ďalší rozvoj tohto divadla, aby sa "intelektuálny kabaret" rozvíjal.

Generálnym partnerom tohto prestížneho Štúdia L+S sme sa stali v apríli 2009. V prospech partnerstva rozhodli predovšetkým tradícia divadla, vysoká kvalita predstavení obsadených špičkovými hercami a inteligentný humor.

Štúdio S – od apríla 1999 ŠTÚDIO L+S sa zrodilo v roku 1982 ako agentážne divadlo, čiže ako scéna bez stáleho hereckého súboru i režiséra. Hercov angažovalo na jednotlivé predstavenia, prípadne pozývalo hosťovať súbory s inscenáciami, ktoré ladili s profilom divadla.

Paralelne s tým sa uvádzali hudobné programy. Už po niekoľkých mesiacoch sa na doskách Štúdia L+S objavila dvojica Milan Lasica a Július Satinský v pôvodnej televíznej skladačke NIKTO NIE JE ZA DVERAMI. Postupne tu uviedli premiéry svojich najvýznamnejších hier DEŇ RADOSTI, NÁŠ PRIATEĽ RENÉ a výber zo starších dialógov JUBILEUM. Osudovo ovplyvnili podobu divadla nezameniteľnou poetikou.

Repertoár Štúdia L+S sa teší nepretržitému obrovskému záujmu divákov. Na jeho doskách vystupuje slovenská a česká herecká špička ako Marián Labuda, Martin Huba, Emília Vášáryová, Zdena Studénková, Kamila Magálová, Milan Kňažko, Boleslav Polívka či Oldřich Kaiser.

Fotogaléria

    Kontakt

    Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

    Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

    Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.