Stromy pre Tatry

Komunity

18/38
Stromy pre Tatry

Na výsadbu stromov v Tatrách sme darovali 20 miliónov korún (663 878 eur) a ďalších 3,5 milióna korún (116 179 eur) darovali motoristi, ktorí si na na našich čerpacích staniciach na Slovensku a čerpacích staniciach MOL v Maďarsku kúpili samolepky "Stromy pre Tatry".

Vysokým Tatrám zničeným veternou smršťou sme pomohli sumou 15 milión slovenských korún (497 908 eur). Peniaze sme poskytli Štátnym lesom TANAP-u na revitalizáciu tatranských lesov, no náš dar podporila aj spoločnosť MOL, ktorá darovala ďalších 5 miliónov korún (165 970 eur). Popri tejto priamej pomoci Skupina MOL odštartovala medzinárodný projekt s názvom „Stromy pre Tatry“, v ktorom sa vyzbierali peniaze na vyše 500 tisíc nových stromčekov. Počas nálepkovej kampane Slovnaftu s názvom „Stromy pre Tatry“ sa predalo takmer 131 300 nálepiek, z toho na čerpacích staniciach MOL v Maďarsku si motoristi zakúpili vyše 46 600 nálepiek. Motoristi tak v oboch krajinách prispeli na znovuzalesnenie Tatier celkovou sumou vyše 3,4 miliónov korún. Najviac nálepiek sa v rámci Slovenska predalo na jednej z našich čerpacích staníc v Poprade a úspech kampane prekonal vďaka šľachetným ľuďom všetky očakávania.

Odborným garantom využitia takto získaných peňazí bolo občianske združenie Stromy pre Tatry – Fákat a Tátrába, ktoré dbalo na to, aby peniaze pomohli zmierniť škody v rámci Tatier tam, kde to bolo najviac potrebné.

Prírodná katastrofa v závere roku 2004 zničila alebo poškodila veľkú časť tatranských lesov (vyše 12 tisíc hektárov). Skupina MOL bola s príspevkom vo výške 20 miliónov korún najväčším firemným darcom na obnovu prírodného bohatstva Slovenska.

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.