SLOVNAFT Arena

Šport

36/38
SLOVNAFT Arena

Najmodernejšia multifunkčná aréna na Slovensku, ktorá mala svoju premiéru na svetovom šampionáte v ľadovom hokeji v apríli 2011 v Bratislave, niesla niekoľko rokov názov Slovnaft Aréna. Nové pomenovanie špičkovej haly symbolizovalo dlhoročné partnerstvo Slovnaftu a slovenského hokeja.

V sezóne KHL (2014/2015) sa Slovnaft Aréna stala 4. najnavštevovanejším hokejovým stánkom základnej časti, pričom v priemere si jeden zápas prišlo pozrieť až 9000 fanúšikov. Z tridsiatich zápasov základnej časti Slovnaft Aréna praskala vo švíkoch až desať krát.

V Slovnaft Aréne sa konali aj ďalšie akcie, ktoré výrazným spôsobom zvýšili atraktivitu tohto miesta aj pre ľudí, ktorí na hokej nechodia – koncerty, show a iné druhy športov ako hokej.

Slovnaft Aréna sa môže chváliť niekoľkými superlatívmi:

 • najväčší hokejový stánkom na Slovensku
 • jeden z najmodernejších športových zariadení na území Slovenska
 • v polomere 200 km od Bratislavy (vrátane miest ako Viedeň, Budapešť, Brno) je najkvalitnejšou multifunkčnou halou v regióne, schopnou úspešne hostiť globálne podujatia z oblasti športu, kultúry, či kongresového turizmu

Slovnaft Arénu, ktorá bola po skončení našej úspešnej podpory premenovaná na Zimný štadión Ondreja Nepelu, tvorí komplex s dvomi tréningovými halami, ubytovacím zázemím, parkovacími plochami (372 miest) a promenádou obchodných priestorov. Súčasťou desaťtisícového hľadiska arény sú aj nové komfortné priestory pre náročnejších návštevníkov, ktoré sú okrem vlastnej hľadiskovej zóny vybavené aj konferenčným priestorom a gastronomickým servisom.

Hokejová aréna svetových parametrov vznikla na mieste starého zimného štadióna – diela architekta Kamila Grossa, postaveného v roku 1940. Autorom projektu jeho prestavby je renomovaný architekt Dušan Fischer. Aréna bola vybudovaná v rekordne krátkom čase za 22 mesiacov, od začiatku mája 2009 do konca februára 2011. V súčasnosti je zimný štadión považovaný za jeden z najmodernejší hokejový komplex v Európe, ktorý kvalitou a komplexnosťou svojich služieb prekonáva aj SAP Arenu v nemeckom Mannheime.

Fotogaléria

  Články o projekte

  Kontakt

  Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

  Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

  Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.