Slovenská hokejová reprezentácia

Šport

28/38
Slovenská hokejová reprezentácia

Dlhodobo sme podporovali hokejové A mužstvo, a teda slovenskú hokejovú reprezentáciu, ktorej sme vytvorili stabilné zázemie na získanie tých najlepších výsledkov. Na Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji sme ich posilnili predovšetkým finančne, a tým sme im vytvorili vhodnú pôdu na ukázanie svojho talentu pred celým svetom.

Kým sme boli v roku 2005 top partnerom, v roku 2006 sme postúpili na pozíciu generálneho partnera slovenskej hokejovej reprezentácie. Zmluva bola slávnostne podpísaná počas zimnej olympiády v Turíne a jej špecifikom bola dlhodobosť. Zahŕňala totiž opciu až do roku 2011 – po Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji v Bratislave.

„Hokej patrí na Slovensku k najpopulárnejším a medzinárodne najúspešnejším športom a zaslúži si teda spoľahlivého a seriózneho partnera. Sme takým partnerom a neustále to dokazujeme nielen v prípade hokeja, ale aj tenisu, či moto-športu. Máme ambíciu byť partnermi tých najlepších a prispievať tak k rastu kvality slovenského športu a budovaniu pozitívneho imidžu spoločnosti i celej krajiny,“ povedal v súvislosti s podporou slovenskej hokejovej reprezentácie predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Slovnaftu Oszkár Világi.

Slovenské národné hokejové mužstvo patrí medzi najúspešnejšie reprezentačné hokejové mužstvá v elitnej A-kategórii Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Vzniklo v roku 1993 po rozpade Československa z bývalej Československej hokejovej reprezentácie. Direktoriát IIHF určil ako nasledovníka československej reprezentácie v A kategórii majstrovstiev sveta český tím, preto bola slovenská reprezentácia zaradená do skupiny C1 majstrovstiev sveta. V nasledujúcich rokoch si slovenský tím postupne vybojoval postup do elitnej A kategórie, kde od roku 1996 nepretržite pôsobí.

Články o projekte

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.