Slovakia Ring

Šport

32/38
Slovakia Ring

Prestížny slovenský motoristický okruh Slovakia Ring neďaleko Bratislavy patrí medzi niekoľko privilegovaných okruhov, na ktorých sa jazdia preteky svetových šampionátov. Svet motošportu sa zdá možno na prvý pohľad nedostupným, no vďaka Slovakia Ringu si k nemu našli cestu celé rodiny. Popularita tohto športu rastie a my sme šťastní, že sme mohli stáť pri viacerých veľkým a celosvetovo známych pretekoch.

Skupina MOL dlhodobo podporuje skvelého automobilového pretekára Norberta Michelisza. Táto spolupráca vychádza z firemnej filozofie, ktorou je podpora najlepších talentov, vrátane športovcov, pri dosahovaní  ich cieľov.

Rekordnú sezónu sme zažili v roku 2013, ktorá pritiahla na Slovakia Ring neuveriteľných 220 000 návštevníkov. Z mnohých úspešných pretekov sa konali aj historicky prvé 24-hodinové preteky na Slovensku  či tradičná Veľká cena Slovenskej republiky preteky automobilov na okruhu.

V roku 2015 sme podporili preteky FIA WTCC (World Touring Car Championship). Majstrovstvá sveta cestovných automobilov FIA WTCC patria medzi celosvetovo najprestížnejšie motoristické podujatia a odohrávajú sa na najznámejších okruhoch po celom svete. Návštevnosť týchto pretekov bola naozaj veľkolepá.

Slovakia Ring  sa zaraďuje medzi najdlhšie cestné okruhy v Európe a svojou technickou náročnosťou je veľkou výzvou aj pre tých najskúsenejších. Je obľúbeným testovacím okruhom, pretože poskytuje rôznu technickú náročnosť a zároveň všetky dimenzie výbehových zón zaručujú maximálnu bezpečnosť. Jeho dĺžka je takmer šesť kilometrov a postavený bol v rokoch 2008/2009. Celý projekt mal na starosti rakúsky architekt Hans Roth, ktorý môže byť na svoje dielo patrične hrdý.

Fotogaléria

    Články o projekte

    Kontakt

    Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

    Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

    Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.