Hádzaná

Šport

1/38
Hádzaná

Okrem tradičného partnerstva Mužskej hádzanárskej reprezentácie a ženskej hádzanárskej súťaže - MOL Ligy sme sa stali aj Oficiálnym partnerom Majstrovstiev Európy.

2017 Slovnaft sa stáva partnerom hádzanej

Rok 2017 bol pre Slovanft prelomový, čo sa podpory slovenského športu týka. Chceme sa stať jedným z hlavných podporovateľov športu na Slovensku a preto sme sa rozhodli podporovať ďalší šport – hádzanú, a to hneď prostredníctvom partnerstva stojaceho pevne na niekoľkých pilieroch. Našim cieľom je vytvoriť stabilné partnerstvá, o ktoré sa môžu oprieť celé ligy, jednotlivé tímy aj fanúšikovia. Chceme pomáhať rozvíjať mladé talenty a vytvoriť priestor pre presadenie našich elitných hráčov.

V roku 2017 sme sa stali partnerom najvyššej mužskej súťaže v hádzanej. Do roku 2020 najvyššia súťaž niesla aj  meno spoločnosti: Slovnaft Handball Extraliga. Trofejou sa v tom istom roku stal Pohár Antona Frola, na počesť zosnulého legendárneho slovenského hádzanára. Trofej víťazov si v sezóne 2017/2018 odniesol tím HT Tatran Prešov.

Slovnaft od roku 2017 podporuje z pozície generálneho reklamného partnera aj slovenskú reprezentáciu mužov a žien. Reprezentačný tím má našu podporu aj na blížiacich sa Majstrovstvách Európy 2022.

Od roku 2017 podporujeme aj najvyššiu ženskú súťaž v hádzanej na Slovensku. Spoločnú česko-slovenskú súťaž hádzanárok podporujeme spolu s MOL Česká republika, našou sesterskou spoločnosťou v rámci Skupiny MOL, z pozície generálneho partnera. Liga nesie názov našej materskej spoločnosti Skupiny MOL: MOL Liga. Slovenské hádzanárske kluby spolupracujú so Slovnaftom ako hlavným partnerom súťaže, kým české kluby budúsú v úzkom kontakte  s generálnym partnerom súťaže, spoločnosťou MOL Česká republika.

„Sme radi, že po nedávnom vstupe do najvyššej slovenskej hádzanárskej súťaže mužov, ktorá sa hrá od novej sezóny pod názvom Slovnaft Handball Extraliga, sme sa stali aj hlavným partnerom spoločnej česko-slovenskej najvyššej súťaže žien. V oboch súťažiach chceme prispieť k zvyšovaniu kvality, pritiahnuť fanúšikov na štadióny a nadchnúť mladých ľudí pre hádzanú,“ povedal v roku Martin Demčák, zástupca spoločnosti Slovnaft pri ohlásení partnerstiev v roku 2017.

2018 Titul víťaza extraligy obhájil HT Tatran Prešov

V roku 2018 sme ohlásili sezónu 2018/2019. V Slovnaft handball extralige mužov sa predstavilo opäť desať družstiev. Oproti predošlej sezóne prišlo k jedinej zmene, keď namiesto druhého tímu Tatrana Prešov  štartovali 1. MHK Piešťany. Titul víťaza extraligy obhájil HT Tatran Prešov.

2019 – Liga z dôvodu pandémie koronavírusu zrušená

Najvyššia slovenská súťaž hádzanárov ohlásila na sezónu 2019/2020 celkovo 9 tímov a ambiciózneho nováčika. Slovnaft handball extraliga (SHE) v hádzanej mužov sa mala odštartovala trojicou zápasov 1. kola v sobotu 31. augusta.

Najvyššia slovenská súťaž hádzanárov mala už tretí rok ako hlavného partnera v spoločnosť Slovnaft, a podpora športu je pre spoločnosť naďalej jedným z pilierov spoločenskej zodpovednosti: „Máme záujem naďalej podporovať tento šport. Chceme, aby bola hádzaná populárna nielen na úrovni ligy, ale aj reprezentácie. Vynasnažíme sa robiť všetko pre to, aby do hľadísk hál prišlo čo najviac divákov a zároveň sme k tomuto športu pritiahli aj mladých,“ povedal na tlačovej besede zástupca Slovnaftu Martin Demčák.

Z dôvodu pandémie ochorenia COVID-19 boli dňa 30. marca 2020 na základe rozhodnutia výkonného výboru Slovenského zväzu hádzanej zrušené všetky nadchádzajúce ligové zápasy. V poradí 27. ročník extraligy hádzanárov bol anulovaný bez určenia víťaza.

Trofeje za sezónu 2019/2020 si rozdelili tímy následne v lete 2020, ešte pred začiatkom Slovnaft Handball extraligy 2020/2021. Pohárovú súťaž z uplynulého ročníka uzavreli zápasy Final4 29.-30. augusta v Bardejove. Po šestnásty krát sa víťazom stal tím HT Tatran Prešov.

2020 V Slovnaft Handball Extralige opäť 10 tímov, z toho až dva z Košíc

Najvyššia slovenská súťaž hádzanárov sa v sezóne 2020/2021 môže pochváliť prvýkrát v histórii zastúpením dvoch tímov z Košíc. V Slovnaft Handball Extralige sa predstavil nováčik Košice Crows, aj prvoligový tím HK Košice. Sezóna odštartovala zápasmi 5. septembra 2020. Víťazom Extraligy sa stal opäť tím HT Tatran Prešov. Slovnaft je naďalej partnerom najvyššej hádzanárskej súťaže, avšak nie v pozícii titulárneho partnera. Ostávame partnerom najvyššej ženskej hádzanárskej súťaže – MOL Ligy, a generálnym reklamným partnerom mužskej a ženskej reprezentácie. Stali sme sa tiež Hlavným partnerom ženského hádzanárskeho klubu HC Operátor, snažíme sa tak podporovať rozvoj športu aj na lokálnej úrovni.

2021Slovnaft pokračuje v partnerstve

V tomto roku sa okrem už tradičného partnerstva Mužskej hádzanárskej reprezentácie a ženskej hádzanárskej súťaže – MOL Ligy stali aj Oficiálnym partnerom Majstrovstiev Európy. Taktiež pokračujeme v podpore rozvoja tohto športu aj v komunitách a to prostredníctvom pokračujúceho partnerstva s HC Operátor.

Prehľad partnerstva

2021 MOL liga (ženská súťaž) Hlavný partner
  Slovnenská mužská reprezentácia Generálny reklamný partner
  HC Operátor Hlavný reklamný partner klubu
  Majstrovstvá Európy v hádzanej mužov 2022 Oficiálny partner
2020 Slovnaft Handball Extraliga (prvý polrok) Generálny partner
  MOL liga Hlavný partner
  Slovnenská mužská a ženská reprezentácia Generálny reklamný partner
  HC Operátor Hlavný reklamný partner klubu
2019 Slovnaft Handball Extraliga (najvyššia mužská súťaž) Generálny partner
  MOL liga Hlavný partner
  Slovnenská mužská a ženská reprezentácia Generálny reklamný partner
2018 Slovnaft Handball Extraliga Generálny partner
  MOL liga Hlavný partner
  Slovnenská mužská a ženská reprezentácia Generálny reklamný partner
2017 Slovnaft Handball Extraliga Nový generálny partner
  MOL liga Hlavný partner
  Slovnenská mužská a ženská reprezentácia Generálny reklamný partner

    Články o projekte

    Kontakt

    Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

    Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

    Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.