Art Film Fest

Kultúra

10/38
Art Film Fest

Art Film Fest patrí medzi najvýznamnejšie filmové festivaly na Slovensku s čoraz vyšším kreditom aj v zahraničí. Každý rok sa tisíce divákov z celého Slovenska, ako aj desiatky domácich a zahraničných filmových profesionálov stretávajú na jednom mieste, aby ocenili tých najlepších z filmového sveta.

Art Film Fest každoročne udeľuje významným osobnostiam domáceho a svetového filmu ceny Hercova misia a Zlatá kamera za mimoriadny prínos ku kinematografii. S týmto festivalom sme boli spojený niekoľko ročníkov a aj vďaka nám zvládol tzv. „detské choroby“ a vyrástol na kvalitný festival, ktorý navštevujú významné filmové a režisérske hviezdy. Podporou Art Film Festu, ktorý prezentuje vrcholovú zahraničnú tvorbu spolu s dielami regionálnej a slovenskej kinematografie sme napĺňali svoju stratégiu zveľaďovania kultúrnych hodnôt.

Prvý ročník medzinárodného festivalu Art Film Fest sa konal už v roku 1993, kedy sa v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne predstavilo 67 filmov z 11 krajín. Po 23 rokov sa filmový festival  mohol tešiť z niekoľko stoviek filmových profesionálov a viac ako 120 snímok z celého sveta. Veľká zmena nastala v roku 2016, kedy sa festival presťahoval z Trenčianskych Teplíc a Trenčína do Košíc, no vo svojej tradícii pokračoval. Koncepcia sa nezmenila, no pribudlo viacero noviniek. Sekcia Variety Art Film Choise pre hrané filmy o umení alebo predpremiéra prehliadky filmov ocenených na festivaloch v Cannes, Benátkach či Berlíne.

Fotogaléria

    Články o projekte

    Kontakt

    Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

    Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

    Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.