21 jan. 2015

Pro Libris: 50 000 eur na literatúru


Pro Libris: 50 000 eur na literatúru

Grantový program spoločnosti SLOVNAFT, a.s., a Stredoeurópskej nadácie (CEF) v spolupráci s Ministerstvom kultúry SR s názvom Pro Libris pokračuje aj tento rok.

Na podporu vydávania pôvodných diel slovenských autorov a prekladov súčasnej európskej tvorby pôjde tak ako vlani 50.000 eur.

Prvý ročník označil minister kultúry Marek Maďarič za veľmi úspešný, pričom vyzdvihol finančnú pomoc spoločnosti Slovnaft, ktorý znova poskytol uvedenú sumu. „Tento druh literatúry by bez takejto podpory v takom rozsahu nevyšiel,“ konštatoval Maďarič na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave s tým, že ojedinelá pomoc je dôležitá, ale dôležitejšie je, keď sa v nej pokračuje.

Minulý rok grantový program Pro Libris podporil vydanie 18 kníh, z toho 12 prekladov súčasných európskych autorov a šesť pôvodných slovenských diel. K dnešnému dňu sa z nich na knižný trh dostalo desať, zvyšné by mali byť vydané v priebehu januára až marca.

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.