15 feb. 2023

Požiadajte Dobrého suseda o grant


Požiadajte Dobrého suseda o grant

Máte nápad na zlepšenie komunitného života vo vašom okolí? Prihláste sa do grantového programu Dobrý sused, ktorý podporí komunitné projekty v Ružinove, Podunajských Biskupiciach, Vrakuni a Rovinke celkovou sumou 30 000 eur.

Aby vaše nápady na pozitívne zmeny nezostali len v myšlienkach alebo na papieri, je tu program Dobrý sused, ktorý vám ukáže cestu ku grantu od spoločnosti Slovnaft. Obyvatelia okolia bratislavskej rafinérie takto realizujú svoje nápady už štyri roky. Na zlepšenie života miestnej komunity a susedských vzťahov môžete získať grant až 4.000 eur.

O grant môžu požiadať:

  • registrované mimovládne neziskové organizácie
  • základné, stredné a materské školy
  • centrá voľného času a komunitné centrá
  • mestské časti Vrakuňa, Podunajské Biskupice, Ružinov a obec Rovinka

Pri rozhodovaní o pridelení grantu veľmi zaváži ochota obyvateľov zapojiť sa do zmien v ich lokalite a aktívne dobrovoľníctvo. Dôležitá je tiež spolupráca žiadateľov so samosprávou či lokálnymi združeniami.

Podporené projekty sa musia stať skutočnosťou do 6 mesiacov od pridelenia grantu.

V minulom roku grantový program Dobrý sused podporil trinásť projektov, do realizácie sa zapojilo 253 dobrovoľníkov a plocha upravených a vysadených areálov je väčšia ako 26 000 m2. Vďaka grantu premenili dobrovoľníci – rodičia nevyužívanú betónovú plochu v materskej škôlke Srdiečko v Ružinove na záhradku na pestovanie zeleniny a byliniek. Grant pomohol aj pri vzniku prvej komunitnej záhrady v Podunajských Biskupiciach. Dobrý sused tiež podporil občianske združenie Odyseus vo Vrakuni pri vymaľovaní a uprataní klientskeho centra pri Pentagone aj so zapojením jeho klientov. Podporu dostali aj športové aktivity. Grant na nákup športového vybavenia využil hokejbalový klub v Podunajských Biskupiciach aj veslársky klub na Zlatých pieskoch a Dobrý sused podporil aj organizáciu 10. ročníka Vrakunského behu.

Grantový program Dobrý sused je cielenou snahou Slovnaftu o zlepšenie kvality života v blízkom okolí rafinérie. Pri riadení programu a posudzovaní projektov spoločnosť spolupracuje s nadáciou Ekopolis.

Bližšie informácie o kritériách programu a formulár žiadosti nájdete tu.

#spoludokážemeveľa

Dokumenty na stiahnutie:

DS 23_Propozície grantového programu_final

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.